Tínedžer ukradol plechovú skrinku. Hodnotného obsahu sa však zľakol a ušiel

Foto: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

LUČENEC - Polícia v Lučenci rieši prípad zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody. Došlo k nemu v pondelok (22. 5.) v jednej z obcí v Lučeneckého okresu. Páchateľ bez použitia násilia vošiel do rodinného domu a ukradol plechovú skrinku. V nej ho čakalo veľké prekvapenie.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Keď sa mu ju podarilo sekerou otvoriť, ostal prekvapený. Jej obsah tvorilo množstvo bankoviek a zlata. Takúto ´korisť´ veru nečakal, dokonca ho to vyľakalo. Nechal peniaze peniazmi a zlato zlatom a z miesta ušiel. Polícia v krátkom čase vypátrala páchateľa, ktorý sa ku skutku priznal. Ukázal miesto, kde skrinku nechal, a tak ukradnuté veci budú vrátené právoplatným majiteľom," opísala polícia na Facebooku.

Vyšetrovateľ z uvedených trestných činov obvinil 17-ročného mladíka. Ten pochádza z rovnakej obce, v ktorej sa skutok stal. Polícia však viac detailov nekonkretizuje, aby sa o krádež nepokúsil niekto iný.

"V zmysle trestného zákona za takúto krádež hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Obvinený je stíhaný na slobode a keďže je mladistvý, hrozí mu polovičný trest," dodáva polícia.

Foto: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross