Talenty lučeneckého Katsuda zbierali skúsenosti aj cenné kovy

Foto: Archív klubu

LUČENEC – V poslednú januárovú nedeľu (29. 1.) si súťažné povinnosti plnili najmladšie talenty džudo klubu Katsudo Lučenec. Osemnásťčlenná výprava z Novohradu doplnila zostavu 115 športovcov z klubov Judo Kan Zvolen, TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota, Lokomotíva Rimavská Sobota, Junior Lučenec, Dukla Banská Bystrica a UMB Banská Bystrica.

Katsuďáci si domov doviezli osem zlatých, štyri strieborné a päť bronzových medailí.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Medzi nimi boli aj športovci, ktorí zažili súťažnú premiéru, ale zvládli to na výbornú. Dôležité je zúčastniť sa a následná výhra či medaila sú pre športovca odmenou. Našich zverencov na turnaji sprevádzala trénerka Lucia Balašková a inštruktorka Tamara Lőrinčíková. Žiaľ, jedného pretekára nepridali do systému pre nenahlásenú váhu, a tak na tatami nenastúpil,“ povedal tréner Róbert Rác.

Turnaje mladých nádejí sú najmä prípravou na väčšie súťaže so silnou domácou i zahraničnou účasťou. Deti sa na nich naučia zápasiť, spoznávajú pravidlá džuda, pokyny a gestá rozhodcov a získavajú skúsenosti. V neposlednom rade sa učia prijať prehru a rešpektovať súpera. Najdôležitejšie je, aby džudo vnímali ako zábavný a priateľský šport.


ČÍTAJTE AJ: FOTO: Lučenská nemocnica presťahovala a zmodernizovala infekčné oddelenie


„Touto cestou by sme sa chceli poďakovať mestu Lučenec a Milošovi Kelemenovi za sponzorskú pomoc, nadácii M-Market - Marianovi a Barbore Šufliarskym. Ďakujeme riaditeľovi ZŠ L. Novomeského Petrovi Pavlovičovi, riaditeľke Lenke Dymovej zo ZŠ s MŠ DSA na Kubínyiho námestí a vedeniam oboch škôl, ktoré nás zastrešujú, všetkým rodičom, ktorí vycestovali s detičkami do Zvolena a trávili s nami čas, a za prípravu ďakujeme trénerkám Lucii Balaškovej a Tamare Lőrinčíkovej,“ dodal Rác.

Výsledky Katsudo klubu:

  • 1. miesto: Matej Hric, Alex Nociar, David Volčuk, Peter Kurák, Gabriela Bolyóšová, Pavel Gorči, Dávid Malatinský, Ella Laššáková
  • 2. miesto: Tobias Červenák, Tommy Jánošík, Lenny Jánošík, Samuel Kurák
  • 3. miesto: Teodor Drugda, Lea Nociarová, Ema Kuráková, Samuel Spodniak, Lenka Urbanová. Nezápasil: Alex Feterik

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross