Súťažiť začali predvlani, teraz oslavujú titul. Lovinobaňa sa chystá na postup do krajskej ligy

Foto: majkutphoto.com/Matúš Majkút

LOVINOBAŇA – Do konca sezóny v siedmej lige Oblastného futbalového zväzu Lučenec ostávajú ešte dve kolá, no majster je už známy. Titul si v predstihu uchmatla Lovinobaňa.

Tá sa na súťažnú futbalovú mapu vrátila na začiatku ročníka 2021/22 s ambíciou vybojovať klubu aj obci postup do kraja. Dobre zohratá partia cieľ splnila a môže sa chystať na bujaré majstrovské oslavy, ale aj na krátke náročné leto plné práce.

Viac v rozhovore prezradil hrajúci prezident FK Lovinobaňa Marcel Majkút.

Aký je to pocit mať titul vo vrecku ešte pred koncom sezóny?

Pre mňa osobne je to krásny pocit. A ešte k tomu doma, kde som s futbalom začínal ako žiačik. Zažil som tri postupy (Cinobaňa, Tomášovce a Poltár) a každý mal svoje čaro, ale tento je pre mňa určite najviac.

Takže idete do krajskej ligy?

Áno, určite to chceme. Bol to náš jasný zámer od založenia klubu. Taktiež sa plánujeme prihlásiť do slovenského pohára.

Článok pokračuje pod reklamou.

Plánujete cez leto investovať do zázemia a rekonštruovať káder?

Po skončení súťaže najprv všetko patrične oslávime. Potom spravíme schôdzu a s každým sa porozprávame. Určite káder doplníme, ale hlavnú rolu zohrajú odchody. Nechceme lietať v oblakoch, dobre poznám krajskú súťaž. Ako sa vraví, postup je ťažký, no udržať sa je ešte ťažšie, preto nechcem nič podceniť.

Čo sa týka zázemia, veľkú pomoc nám poskytla pani starostka Andrea Valachová a obecné zastupiteľstvo. Už prebiehajú práce na umelom zavlažovaní a oživení hracej plochy. Plánovaná je aj úprava a obnova areálu, konkrétne útrob tribúny, za čo patrí pani starostke a ľuďom, ktorí pri nás stoja, obrovská vďaka.

Dve kolá pred koncom máte na konte 22 výhier a 2 remízy. Ako jediný tím súťaže ste neprehrali. Čo stojí za týmito výsledkami?

Kvalitná zimná príprava, kvalitné zápasy so súpermi z vyšších súťaží a doplnenie posíl na potrebných miestach. Veľký prínos pre tím mal skúsený stredopoliar Peter Radič, ktorý po boku kapitána Mareka Majkúta a Deniska Grexu vytvorili stredovú formáciu, ktorá fungovala ako hodinky. Do kádra výborne zapadli aj ďalšie nové tváre Radovan Urbančok a Matej Láska.

Ako veľmi tímu prospel príchod trénera Vladimíra Sendreia?

Tréner mal od začiatku našej dohody jasnú úlohu a splnil všetko, čo sme od neho ako vedenie očakávali. Kvalitný tréningový proces, kvalitná zimná príprava, výsledky, rozvaha v kabíne a splnený cieľ - prvé miesto - hovoria jasnou rečou za neho. Sme s ním spokojní a po vzájomnej dohode bude v našom tíme pokračovať aj v nasledujúcej sezóne. Odviedol výbornú prácu.


ČÍTAJTE AJ: Chýbajúci talent vynahradil tvrdou prácou, futbal ho naučil hrať Csaba Csányi. Pajči Matúška sa chce presadiť ako tréner aj tetovač


Pred sebou máte ešte dve kolá, no vo váš prospech hovorí aj gólová štatistika (88 strelených, 15 inkasovaných). Kládli ste na to dôraz alebo to prišlo samé ako výsledok dobrej prípravy?

Trénovali sme to počas tréningov, ktoré boli väčšinou zamerané na útočnú fázu. O to viac ma teší, že sme to dokázali zúročiť v súťažných zápasoch. Radosť mi robil Martin Majkút, ktorý bol pri streleckej chuti, a taktiež Dávid Vikor a Matej Berky.

Doteraz ste neprehrali. Udržíte si nepoškvrnenosť do konca ročníka?

Bola by to krásna čerešnička na torte, ale moje pocity by už prehra nezmenila. Môj cieľ sa splnil, to je to hlavné. Sme jasní víťazi, takže chalanom nemám čo vytknúť. Patrí im obrovská vďaka za to, aký výborný kolektív sme dokázali vytvoriť a že sme ťahali za jeden povraz.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross