Štrajk poľnohospodárov zasiahne aj cesty v Novohrade

Foto: Polícia SR - Banskobystrický kraj

SLOVENSKO – Naplánované štrajkovanie slovenských poľnohospodárov naruší plynulosť cestnej premávky po celej krajine. Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na dopravné obmedzenia aj v okresoch Lučenec, Poltár, Veľký Krtíš, Rimavská Sobota a Revúca.

Okres Veľký Krtíš

Protestné zhromaždenie začne o 9:00 hod. pričom pôjde o blokovanie cesty II/527 v obci Balog nad Ipľom pri kostole Sv. Mikuláša a križovatky ciest I/75 a II/591 pri Slovenských Kľačanoch. Podľa vyjadrenia organizátorov k zablokovaniu premávky dôjde štyrikrát na dobu 15 minút, pričom bude umožnený prejazd vozidiel záchranných a bezpečnostných zložiek a vozidiel verejnej prepravy osôb.

Okresy Lučenec a Poltár

Akcia začne o 9-tej hodine. Predpokladaný počet poľnohospodárskej techniky, ktorá sa bude v týchto okresoch premiestňovať, je približne 60 kusov. "Jazdu začnú v Lučenci (OC STOP SHOP Lučenec) na ceste I/75, prejdú Lučencom, na kruhovom objazde sa otočia späť na Vajanského – na svetelnej križovatke budú chvíľu stáť, kým sa zozbierajú do kolóny. Následne sa vydajú smerom na Vidinú, vo vidinskej križovatke sa znovu otočia a vrátia sa za Lučenec na križovatku ciest I/16 a I/71 (Miraj Resort)," informuje polícia.

Článok pokračuje pod reklamou.

Tu je plánovaná asi hodinová blokácia premávky po ceste I/16 aj I/71. Po hodine sa pohnú smerom na Nové Hony, v križovatke s cestou III/2642 odbočia na Kalinovo a následne do Poltára, kde jazdu končia.

"Vozidlá smerujúce z Maďarska budú policajnou hliadkou usmerňované v boľkovskej križovatke, vozidlá smerujúce na Zvolen môžu použiť obchádzku cez Boľkovce a pri Pincinej pokračovať smer Košice, alebo opačnú stranu boľkovskej križovatky smer II/585 smer Veľký Krtíš a použiť cesty smerujúce na Lovinobaňu," avizuje polícia.

Okres Rimavská Sobota

Protest sa v Rimavskej Sobote začne vo štvrtok (22. februára) o 10-tej hodine pred budovami bývalých mlynov na ul. Košickej. Kolóna sa bude presúvať smerom na Košice, následne odbočí do mesta a bude pokračovať ulicami Cintorínska, Družstevná, cez svetelnú križovatku a na ulicu Malohontskú.

Pri Jánošíkovej ulici by sa kolóna mala zdržať približne hodinu. Poľnohospodári budú pokračovať von z mesta cez pripravovanú turbo-okružnú križovatku po ceste I/16 ku Kolibe Ožďany, odkiaľ sa po ceste I/16 vrátia k budovám bývalých mlynov v Rimavskej Sobote.

Motoristi by mali s obmedzeniami rátať približne do 15-tej hodiny. Na trase presunu bude viacero policajných hliadok, ktoré budú usmerňovať dopravu. “Žiadame vodičov, aby sa v uvedenej dobe vyhli ohláseným miestam, v prípade, ak budú daným úsekom prechádzať, aby rátali s obmedzeniami a rešpektovali pokyny polície,” vyzýva polícia.

Okres Revúca

V čase od 11:00 hod. do 15:30 sa protestu zúčastní 20 poľnohospodárov a 20 traktorov. Poľnohospodári z okresu Revúca sa zhromaždia pri závode Gemerka v meste Tornaľa, kde počkajú na poľnohospodárov z okresu Rožňava a spolu sa budú presúvať po ceste I/16 v smere na Rožňavu.

"Poľnohospodári budú protestnú jazdu opúšťať individuálne podľa miesta bydliska. Podľa slov organizátora protestu, nebudú blokovať žiadnu cestu a ani inak obmedzovať ostatných účastníkov cestnej premávky," dopĺňa polícia.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross