Štart pretekov Kids Attack sa blíži, podujatie preverí sily mladých športovcov

Zdroj foto: katarinabelicova.sk

LUČENEC/ĽUBOREČ – 9. ročník medzinárodného extrémneho triatlonu z hraníc južného Slovenska, cez malebné Podpoľanie do srdca Nízkych Tatier s názvom Triathlon Attack 2023 preverí vytrvalosť, odhodlanie a najmä sily športovcov z celého Slovenska i zahraničia.

Ako informovala hovorkyňa mesta Lučenec Michaela Baboľová, pretekári sa na štartovaciu čiaru postavia už 12. augusta pri vodnej nádrži v obci Ľuboreč, kde sa začne ich extrémna výzva.

Súčasťou podujatia Triathlon Attack 2023 sú preteky určené pre deti vo veku od 9 do 15 rokov s názvom Kids Attack, ktoré odštartujú v piatok 11. augusta pri vodnej nádrži v obci Ľuboreč. Deti rozdelené do dvoch vekových kategórií zdolajú trate 80 m plávanie a 1,5 km beh (9 až 12 rokov) alebo 160 m plávanie a 3 km beh (13 až 15 rokov). Partnerom tohto podujatia je mesto Lučenec.

Článok pokračuje pod reklamou.

„4. ročník pretekov Kids Attack bude naozaj výnimočný. Za prítomnosti svetovej osobnosti extrémnych triatlonov – českého pretekára Petra Vabrouška, sa na svoju trať vydajú mladí športovci a bude to stabilná porcia športu aj zábavy. Historicky prvý úspešný ročník prebehol na vodnej nádrží Ružiná v roku 2019 ešte ako triatlon. Osvedčila sa nám forma spojenia plávania a behu, čo je vhodná kombinácia pre plavcov, bežcov, ale aj športovcov, ktorí sa venujú iným druhom športu a majú beh a plávanie vo svojej príprave. No a bez použitia bicykla sme prilákali aj nepretekársku verejnosť na štart podujatia,“ vysvetlila Katarína Belicová, organizátorka podujatia.

„Mesto Lučenec bude opäť spoľahlivým partnerom pri organizovaní tejto akcie. Vzťah k športu sa u detí snažíme rozvíjať rôznymi formami, aj prostredníctvom športových podujatí, ktoré organizujeme alebo podporujeme. Preteky Kids Attack patria k tým netradičným a verím, že prilákajú športovcov z celého Slovenska,“ povedala Alexandra Pivková, primátorka mesta Lučenec.

Stabilnú partnerskú pozíciu má obec Ľuboreč a dobrovoľníci. „Vôni gulášu, ktorého majstrami sú chlapi z Ľuboreči, neodolá ani jedno detské hladné bruško. Príďte aj vy povzbudiť športujúcu mládež a stretnúť sa osobne na Ľuboreči s hviezdami svetového triatlonu v našom Novohradskom regióne. Tešíme sa na všetkých pretekárov, partnerov, fanúšikov a primerane motivovaných rodičov,“ dodala na záver Katarína Belicová.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross