Slovnaft Cup: Látky privítajú R. Sobotu, Málinec vyzve Radzovce

TJ Družstevník Látky - TJ Sklotatran Poltár. Foto: Marian Bazala

NOVOHRAD - Prvé predkolo slovenského pohára vo futbale - Slovnaft Cupu - prinieslo merania síl tímov z Novohradu. Celkovo sa v našom regióne odohrali tri zápasy.

Najväčším prekvapením z nich bola výhra šiestoligistu TJ Družstevník Látky nad TJ Sklotatran Poltár z 5. ligy. Látky ho zdolali 2:1 po dvoch góloch Mária Kuráka. Šiestoligista si v ďalšom kole zmeria sily s treťoligistom MŠK Rimavská Sobota. Na domácej pôde ho privíta v sobotu, 2. augusta, o 17:00.

Článok pokračuje pod reklamou.

Súboj tímov z 5. a 6. ligy poskytlo aj derby FK Lovinobaňa a TJ Jednota Málinec. Piatologista z Málinca ale v tomto dueli nezaváhal a šiestoligistu zdolal 3:1. V tomto stretnutí bol dvojgólový Marek Berky, ktorý zaznamenal druhý a tretí gól svojho tímu. 

Málinec si sily v 1. kole zmeria s OŠK Radzovce, ktorý v predkole zdolal 1. FK Buzitka 3:0. Radzovce hrajú piatu ligu, Buzitka až šiestu. Všetky góly duelu padli od 17. do 20. minúty, postarali sa o ne Jozef Národa, Peter Spodniak a Nikolas Mičuda. 

Zápas TJ Nenince - MFK Baník Veľký Krtíš sa na žiadosť domácich neodohral. Novohrad Lučenec si tak na svojho súpera ešte bude musieť počkať. Duel TJ Vinohrad Čebovce - FK Slovenské Ďarmoty sa bude hrať až 29. júla. Víťaz tohto predkola si ďalej zahrá proti FK Sitno Banská Štiavnica.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross