Slovensko zvládlo posledný duel v skupine. O ich postupe do play-off rozhodne duel Švajčiarsko – Lotyšsko

23. mája 2023 | | |  | 
Zdroj: IIHF.com

RIGA - Slovenskí hokejisti zvládli posledný duel základnej skupiny B na majstrovstvách sveta v lotyšskej Rige. Ich súperom bolo Nórsko, ktoré zdolali 4:1. Slovensko postúpi do štvrťfinále len vtedy, ak Lotyšsko nezíska ani jeden bod vo večernom zápase proti Švajčiarsku.

Prvá tretina bola pre Slovákov ako zo sna. Už v 4. minúte sa im podarilo otvoriť skóre po góle kapitána Hrivíka. Na presný zásah mu prihrávali Pánik a Regenda. 8. minúta priniesla druhý gól pre Slovensko. Autorom presného zásahu bol Peter Cehlárik, ktorý dorazil puk po strele Rosandiča. V 16. minúte si Slováci pripísali na svoje konto už tretí gól zásluhou rýchleho Lantošiho, ktorý prekorčuľoval všetkých nórskych obrancov.

Článok pokračuje pod reklamou.

V druhej tretine hrali Slováci tiež aktívne, no už inkasovali aj gól v 24. minúte. Strelcom bol Vikingstad. Nórom darovali aj presilovku po podrazení Ivana. Súper ale presilovku nevyužil, naopak, Richard Pánik išiel do samostatného nájazdu, ktorý chcel zakončiť á la Demitra. Slováci už Nórov v prostrednej tretine k ničomu nepustili, vybojovali si aj presilovku, no gól nestrelili.

V tretej tretine si Nóri nevybudovali takmer žiadnu príležitosť, až na pár výnimiek. Slováci veľmi dobre bránili súpera v ich obrannom pásme a kradli im puk. Mali niekoľko dobrých šancí, no o gól raz obrala Slovákov konštrukcia brány. 3 minúty a 24 sekúnd Nóri odvolali brankára a hrali so šiestimi hráčmi. Hneď po buly mohol Lantoši rozhodnúť zápas, no netrafil prázdnu bránu. Podarilo sa to až minútu a 19 sekúnd pred koncom z hokejky Pánika. Slovensko tak vyhralo 4:1.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross