Šesť dievčat, šesť medailí. Baby z Junioru Lučenec excelovali na turnaji v Poľsku

Foto: Archív M. Bokora

LUČENEC – Čisto dievčenská výprava pod vedením trénera Michala Bokora reprezentovala džudo klub Junior Lučenec aj krajinu na medzinárodnom turnaji v poľskom meste Bochnia (17. 6.). Dievčatá trénerovi ukázali, že v džude sa vyznajú a napriek tomu, že podľa poľských pravidiel sa pretekárky z kategórie mini pobili s o rok staršími súperkami, všetky členky výpravy si siahli na medailu.

„Edina Gajdošová a Tamara Ďalogová (obe U13 do 33 kg) sa stretli hneď v prvom skupinovom zápase. Edina v úvode zabodovala, no napokon sa v boji na zemi presadila Tamara. Tá následne porazila domácu Poľku, ale v rozhodujúcom dueli o zlato jej už chýbali sily a obsadila druhé miesto. Edine sa darilo trochu menej, ale po druhej prehre sa nakopla a v bitke o bronz nedala súperke šancu, vďaka čomu skončila tretia,“ opísal Bokor.

Článok pokračuje pod reklamou.

Junior zobral medailu aj v U13 do 36 kg, kde nastúpila Sophia Szmudová. Štyri víťazstvá na ippon po predvedení širokej škály techník jej zabezpečili suverénne zlato.

„Do finále to s tromi výhrami dotiahla aj Laura Vrbovská (U15 do 44 kg). Tam narazila na veľmi silnú Poľku, ktorá mala našu džudistku napozeranú. Zápas sa rozhodol až v zlatom skóre, kde bola úspešnejšia domáca pretekárka a Laura si odniesla striebornú medailu,“ pokračoval tréner.

Dve zástupkyne mal Junior aj v U15 do 52 kg. Michaelu Hanulovú prvé súperky fyzicky preverili, avšak Novohradčanka vďaka dobrej príprave konkurentky vyšťavila a porazila. Vo finále sa stretla s klubovou kamarátkou Emou Danišovou, ktorá sa tam dostala po pekných výkonoch. Šťastie sa v záverečnom súboji usmialo na Emu, ktorá do zbierky prispela zlatom a Michaela striebrom.

„Šesť dievčat – šesť medailí. Môžem vysloviť len obrovskú spokojnosť a dievčatám poďakovať za vzornú reprezentáciu klubu aj krajiny. Za podporu nášho klubu ďakujem hotelu Slovan, firme ADMK, s. r. o., a mestu Lučenec. Veľká vďaka za parádnu spoluprácu patrí nášmu priateľskému klubu TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota, vďaka ktorému sme na turnaj mohli vycestovať,“ zakončil Bokor.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross