SAD Lučenec do prevádzky nasadí viac ako 60 nových moderných autobusov

Ilustračné foto: sadlc.sk

LUČENEC – Slovenská autobusová doprava (SAD) Lučenec, a.s. v tomto mesiaci postupne nasadí do prevádzky 67 nových, moderných a vysokoenviromentálnych nízkopodlažných autobusov.

Nové autobusy sú vybavené úspornými ekologickými motormi, spĺňajúcimi najprísnejšiu normu EURO 6 a sú šetrné k životnému prostrediu. Okrem autobusov s nízkymi emisiami spoločnosť zaradí do prevádzky aj štyri nové autobusy s bezemisným pohonom na elektrinu.

Ako informoval Vojtěch Kupka, predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ SAD Lučenec, a.s., priemerný vek vozidlového parku spoločnosti sa tak zníži z pôvodných 7,8 roka na 2,8 roka.

"Slovenská autobusová doprava Lučenec, a.s. zásadným spôsobom zvyšuje kvalitu služieb poskytovaných cestujúcim na pravidelných prímestských a mestských autobusových linkách. Cestujúci v nových autobusoch ocenia najmä príjemné prostredie, estetické ergonomické sedadlá, WiFi pripojenie a USB porty. Autobusy sú vybavené moderným vonkajším a vnútorným informačným systémom, prostredníctvom ktorého budú cestujúci informovaní o odchodoch autobusov z nasledujúcej zastávky v reálnom čase," priblížil.

Článok pokračuje pod reklamou.

Dodal tiež, že zabezpečovanie tepla v interiérových priestoroch bude prebiehať prostredníctvom samostatne programovateľného nezávislého kúrenia, v lete komplexnou klimatizáciou interiéru vozidla a tónovanými sklami s determálnou ochranou. "Pri obnove vozidlového parku sa nezabudlo ani na cestujúcich so zníženou pohyblivosťou, deti a mamičky s kočíkmi. Všetky nové autobusy sú vo vyhotovení so zníženou podlahou pre uľahčenie nástupu a výstupu cestujúcich a STOP tlačidlami s braillovým písmom. Okrem tradičných spôsobov platenia za cestovné bude možné v autobusoch platiť aj prostredníctvom platobnej karty. Všetky autobusy sú za účelom zvýšenia bezpečnosti a spoľahlivosti dopravného procesu vybavené zariadením pre sledovanie polohy vozidla v reálnom čase a kamerovým systémom," doplnil Kupka.

Podľa jeho slov má zásadný vplyv na bezpečnosť dopravného procesu vodič. Preto bolo v nových autobusoch zlepšené aj pracovné prostredie pre vodiča, ktoré je navrhnuté s ohľadom na ergonómiu, pohodlie, funkčnosť a bezpečnosť.

"Cieľom spoločnosti SAD Lučenec, a.s. je prostredníctvom projektu modernizácie vozidlového parku prispieť k zvýšeniu atraktivity a konkurencieschopnosti verejnej osobnej dopravy. SAD Lučenec a.s. zabezpečuje verejnú osobnú dopravu na pravidelných prímestských a mestských linkách v okresoch Lučenec, Rimavská Sobota, Poltár, Detva, Revúca, Poprad, Brezno, Banská Bystrica, Zvolen, Veľký Krtíš a Rožňava," dodal na záver.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pobočka v Rimavskej Sobote zastrešuje oba naše regióny a opatrovateľku vám vie poskytnúť v okresoch R. Sobota, Lučenec a Poltár. Ďalej...
Zostať doma a nezostať sám: Organizácia Senior Plus pomáha seniorom aj ich rodinám
2.feb.2024 - Pobočka v Rimavskej Sobote zastrešuje oba naše regióny a opatrovateľku vám vie poskytnúť v okresoch R. Sobota, Lučenec a Poltár. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Pri hromadnej zrážke áut a dodávky sa zranili traja ľudia
23.feb.2024 - Pri nehode utrpeli zranenia dvaja muži a jedna žena. Ďalej...
Štrajk poľnohospodárov zasiahne aj cesty v Novohrade
21.feb.2024 - Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na dopravné obmedzenia aj v okresoch Lučenec, Poltár, Veľký Krtíš, Rimavská Sobotam a Revúca. Ďalej...
SÚŤAŽ: Oslávte MDŽ v Lučenci s Velšicovou, Božankou či Jakubcom na Šláger paráde
20.feb.2024 - Tunajšiemu publiku sa predstavia v rámci programu s názvom Šláger paráda pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Ďalej...
Mestský úrad v Lučenci pokračuje so sťahovaním, sídliť bude v dvoch lokalitách
8.feb.2024 - Lučenecká radnica má v pláne pokračovať v polovici februára. Ďalej...
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú predavača, skladníka či vodiča 
5.feb.2024 - Záujemcovia si môžu vybrať z desiatok ponúk, pri ktorých sú uvedené platové podmienky, požadovaná prax a vzdelanie i kontaktné údaje. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross