RÚVZ v Lučenci pomôže ľuďom, ktorí chcú prestať s fajčením

23. mája 2023 | | |  | 
Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Lučenci. Foto: FB Mesto Lučenec

LUČENEC - Posledný májový deň si pripomenieme Svetový deň bez tabaku, pričom tohtoročným heslom je ´Tabak - smrteľný v každej podobe´. Svetová zdravotnícka organizácia ho vyhlásila s cieľom zlepšiť informovanie o nepriaznivých zdravotných následkoch fajčenia v mladom veku, podporiť všetky aktivity a chrániť deti a mládež pred aktívnym aj pasívnym fajčením.

Do aktivity sa zapojí aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Lučenci.

"Tabak je smrteľný v akejkoľvek podobe a ohrozuje zdravie každého, kto je vystavený tabakovému dymu. Fajčenie tabaku a vystavenie pôsobeniu dymu z fajčenia – pasívne fajčenie, sú hlavné rizikové faktory vzniku tuberkulózy, rakoviny pľúc, astmy a chronickej obštrukčnej choroby pľúc," varuje Andóová.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Odborní zamestnanci oddelenia podpory zdravia a výchovy ku zdraviu regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Lučenci návštevníkom ponúknu aktivity ako meranie oxidu uhoľnatého vo vydychovanom vzduchu smokerlyzérom u fajčiarov, vitálnej kapacity pľúc spirometrom, zisťovanie stupňa závislosti prostredníctvom dotazníkových metód, poskytovanie individuálneho poradenstva, poskytovanie informácií o možnostiach návštevy poradne na odvykanie od fajčenia," dodala.

Každý záujemca dostane bezplatné odborné poradenstvo týkajúce sa odvykania od fajčenia metódou náhleho alebo postupného odvykania. Ľudia môžu spomenuté služby využiť od 25. mája do 2. júna v čase od 8:00 do 12:00 hod na adrese Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Lučenci.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross