BBSK: Najmenej sčítaných ľudí je v troch obciach Rimavskosobotského okresu a jednom novohradskom meste

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Zatiaľ najmenší podiel sčítaných obyvateľov v rámci Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) je v dedinách Lipovec, Sútor a Barca. Čo sa týka miest BBSK, najhoršie je na tom doteraz so sčítaním Fiľakovo. Informovala o tom Jasmína Stauder, hovorkyňa Sčítania obyvateľov, domov a bytov (SODB) 2021.

Vyjadrené konkrétnymi číslami, v Lipovci sa doteraz podľa nej sčítalo len 10 percent obyvateľov, v Sútore 14 percent a v Barci 15,2 percenta. V prípade Fiľakova je podiel sčítaných obyvateľov 52,2 percenta. Pre porovnanie, ostatné mestá BBSK dosahujú priemernú úroveň 67 percent sčítaných obyvateľov.

Iná situácia je však v Rožňavskom okrese, kde sú dve dediny s najvyšším podielom sčítaných obyvateľov v rámci Košického samosprávneho kraja (KSK). Ide o Kobeliarovo (96,4 %) a Silickú Brezovú (94,5 %). Dobre je na tom aj samotné okresné sídlo Rožňava, ktoré má už 67 percent sčítaných občanov a patrí mu tak v rámci KSK tretie miesto medzi mestami. Pokiaľ ide o celé Slovensko, podiel sčítaného obyvateľstva je 71 percent.

článok pokračuje pod reklamouAktuálne sčítanie prebieha na Slovensku elektronicky a nie prostredníctvom sčítacích komisárov, ako to bolo v minulosti. Každý obyvateľ teda vypĺňa sám elektronický formulár. Sčítanie sa začalo 15. februára a skončí 31. marca. Následne bude najsledovať ešte asistované sčítanie, ktoré je určené pre digitálne vylúčených občanov. Všetky potrebné informácie sú dostupné na stránke scitanie.sk.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Rožňavy a okolia, ako aj z Fiľakova a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: ilustračné, Pixabay.com

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Chcete nový smartfón, kvalitné slúchadlá, reprák či relax vo wellness? Ak áno, čítajte. Ďalej...
POZOR, SÚŤAŽTE S NAMI! Vyhrajte smartfón, slúchadlá, reprák či pobyt vo wellness
19.júl.2021 - Chcete nový smartfón, kvalitné slúchadlá, reprák či relax vo wellness? Ak áno, čítajte. Ďalej...
Banskobystrický samosprávny kraj bude pokračovať v očkovaní bez pozvánky. Ďalej...
Kraj pokračuje v očkovaní bez pozvánky. V Lučenci prejavili záujem stovky ľudí
19.júl.2021 - Banskobystrický samosprávny kraj bude pokračovať v očkovaní bez pozvánky. Ďalej...
© 2021 Všetky práva vyhradené. Preberanie článkov bez súhlasu autora je prísne zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram