Rekonštrukcia chodníkov v obci Boľkovce znásobí bezpečnosť jej obyvateľov

Zdroj foto: bolkovce.sk

BOĽKOVCE – Rekonštrukciu chodníkov v obci plánovali už pred viac ako rokom, no zámer si vyžadoval aj finančnú injekciu. Tá ale prišla v podobe dotácie. Vhodná výzva, na ktorú čakali prišla, a tak sa neváhali zapojiť.

V obecnej časti osada, sa chodníky podarilo zrekonštruovať približne v roku 2009. No čo sa týka druhej časti obce, rekonštrukciu si vyžadovali.

Článok pokračuje pod reklamou.

Celkový rozpočet na obnovu predstavuje sumu niečo cez 40-tisíc eur. Jedná sa o úsek, ktorý má dĺžku približne 400 metrov a šírku jeden aj pol metra.

Ako pre Novohradske.sk uviedol starosta obce Ladislav Vanko, na viacerých miestach dochádzalo k častým úrazom. ,,Aj pri daždi boli prehĺbené časti, kde voda stála a ľudia nemohli po chodníku chodiť, nakoľko bol zaliaty vodou," dodal. Bezpečnosť je pre obec prioritou a taktiež odpovedajúcou na otázku, prečo je rekonštrukcia potrebná.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross