Pri zrážke s autom utrpel muž na invalidnej trojkolke ťažké zranenia

Zdroj: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

LUČENEC – Polícia v Lučenci vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej 68-ročný muž, ktorý sa pohyboval na invalidnej trojkolke, utrpel ťažké zranenia.

Nehoda sa stala v utorok (15. augusta) v popoludňajších hodinách v Lučenci na ulici Ladislava Novomeského v križovatke s ulicou Rúbanisko I. Ako uviedla polícia na svojom Facebooku, vodičke osobného auta na mieste zadržali vodičský preukaz a bolo začaté trestné stíhanie pre podozrenie z prečinu ublíženia na zdraví.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Vodička osobného auta pri odbočovaní ohrozila seniora na trojkolke, ktorý z nej vypadol na cestu, pričom utrpel zlomeninu kolena s dobou liečenia viac ako 42 dní. Elektrický vozík, podobne ako auto, je potrebné riadiť a sústrediť sa počas jazdy aj na okolie. Počas jazdy na elektrickom vozíku je taktiež potrebné dodržiavať pravidlá cestnej premávky," znelo v oficiálnom stanovisku polície, ktorá zároveň upozorňuje, že aj ľudia jazdiaci na elektrickom vozíku musia byť rovnako ostražití ako vodiči áut.

Ako polícia doplnila, na takomto vozíku sa môže jazdiť po ceste, cyklistických chodníkoch alebo aj chodníkoch pre peších. "Na mieste kde sa pohybujú chodci je potrebné znížiť rýchlosť primerane okolnostiam. Elektrické vozíky sú určené na používanie pre telesne postihnuté osoby, preto pri ich používaní nie je potrebné vodičské oprávnenie," dodala.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross