Pri hromadnej zrážke áut a dodávky sa zranili traja ľudia

Zdroj foto: Polícia SR - Banskobystrický kraj

LUČENEC/RAPOVCE – Počas včerajšieho dopoludnia (22. februára) došlo v okrese Lučenec, na ceste II. triedy pri Rapovskej križovatke, z doposiaľ nezistených príčin k hromadnému stretu troch áut a jednej dodávky. Pri nehode utrpeli zranenia dvaja muži a jedna žena.

Podľa našich informácií vinník nehody zatiaľ známy nie je. "Osobné motorové vozidlo Ford Fusion viedol 57-ročný vodič z Dolnej Strehovej v smere od obce Panické Dravce na Lučenec. Ďalšie osobné motorové vozidlo Škoda Fabia Combi viedol 50-ročný vodič z Lučenca v smere od Lučenca na obec Rapovce,“ vysvetlila pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Článok pokračuje pod reklamou.

Tiež doplnila, že tretie auto, tiež značky Škoda Fabia Combi, šoférovala 47-ročná vodička z Veľkého Krtíša, ktorá jazdila v smere od Lučenca na Panické Dravce. Štvrtým účastníkom nehody bol 49-ročný vodič dodávky značky Peugeot Boxer z Detvy, ktorý jazdil po ceste II. triedy v smere od obce Rapovce na Lučenec.

"Miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania. Pri dopravnej nehode sa ťažko zranil vodič Fordu Fusion, ktorý utrpel zranenia s dobou liečenia nad 42 dní. Ľahko sa zranil jeho 25-ročný spolujazdec, ktorý utrpel zranenia s dobou liečenia do 7 dní. Ľahko sa zranila aj vodička auta Škody Fabia, rovnako má zranenia s dobou liečenia do 7 dní,“ doplnila Faltániová.

Dychové skúšky boli u vodičov negatívne. Škoda, ktorá pri nehode vznikla na vozidlách, je dohromady odhadnutá na 11 500 eur. "Dopravná polícia v Lučenci začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví a dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania,“ dodala hovorkyňa s tým, že do vyšetrovania bol pribratý znalec z odboru cestnej dopravy. Cesta II/585 bola v dôsledku dokumentovania nehody a odstraňovania jej následkov takmer tri hodiny neprejazdná.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross