Pri dvojkríži v Čelovciach si uctili historické udalosti Slovenska

ČELOVCE – Miestny odbor Matice slovenskej v Čelovciach nezaháľa. Pod vedením predsedu miestneho odboru Dušana Sľúku, zorganizoval na začiatku septembra (2. 9.) vatru pri dvojkríži, čím si pripomenuli Deň Ústavy Slovenskej republiky, 30. výročie vzniku Slovenskej republiky a 160. výročie založenia Matice slovenskej.

"Tomuto podujatiu predchádzalo valné zhromaždenie členov MO MS v Čelovciach, kde sme si prešli správy o činnosti a hospodárení miestneho odboru. Po valnom zhromaždení sme sa presunuli k vatre. Vatra bola postavená na bani pri dvojkríži, ktorý MO MS postavil v roku 2015. Toto miesto na uskutočnenie podujatia bolo zvolené, nakoľko vatry sa kedysi robievali len na bani," informovala Novohradske.sk Eva Klesniaková z MO MS Čelovce.

Článok pokračuje pod reklamou.

Pokračovala, že baňa je obklopená cestou z kameňa, ktorý pochádza zo samotnej bane. "V minulosti sa tu skladali aj pionierske sľuby. Je to krásny prírodný úkaz, ktorý sa nenájde široko-ďaleko," doplnila.

Počasie podujatiu prialo. Celý deň bolo slnečno. Aj večer, kedy sa všetci zišli pri dvojkríži, bol výhľad rozprávkový, nakoľko sa v okolí nachádza krásna príroda s výhľadom na Čelovce. "Pred zapálením vatry sme si všetci spolu zaspievali pieseň Na kráľovej holi. Podujatie sprevádzala veľmi dobrá nálada, pochutnali sme si na výbornom guľáši a koláčoch, ktoré napiekli šikovné čelovské gazdinky. Príjemnú atmosféru dopĺňala harmonika a spev. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tým, ktorý toto podujatie pomohli zorganizovať a pripraviť," dodala na záver.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross