Pre zvýšenú chorobnosť zatvorili v okresoch Lučenec a Veľký Krtíš niektoré školy a škôlky

14. februára 2023 | | | |  | 
Ilustračné foto: Pixabay

LUČENEC - Chorobnosť v Banskobystrickom kraji ešte nepovedala posledné slovo. Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici zaznamenal zvýšenie výskytu akútnych respiračných ochorení. To sa odrazilo v zatváraní škôl a škôlok aj v našom regióne.

Článok pokračuje pod reklamou.

"V 6. kalendárnom týždni (6. -12. 2., pozn. red.) bolo spolu hlásených 7 363 akútnych respiračných ochorení (ARO), čo predstavuje chorobnosť 1996,1/100 000 osôb v starostlivosti lekárov hlásiacich v tomto týždni. Z toho bolo chrípke podobných ochorení (CHPO) bolo 666, čo predstavuje chorobnosť 180,55/100 000 osôb v starostlivosti lekárov hlásiacich v tomto týždni," konkretizovala Zora Kľocová Adamčáková, regionálna hygienička RÚVZ v Banskej Bystrici.

Oproti 5. kalendárnemu týždňu je výskyt ARO vyšší o 14,59 percenta a výskyt CHPO je nižší o 3,68 percenta.

Pre chorobu museli minulý týždeň prerušiť výchovno-vzdelávací proces v dvoch materských a jednej základnej škole v okrese Veľký Krtíš a v jednej škôlke v okrese Lučenec.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross