Práce na výstavbe úseku R2 Kriváň - Mýtna napredujú

Foto: NDS

MÝTNA - Výstavba úseku R2 Kriváň – Mýtna napreduje. Práce pokračujú na všetkých mostoch vrátane budúcej najdlhšej estakády Slovenska. Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková s tým, že pre ďalší postup výstavby mostov bolo dôležité zrealizovať preložku cesty I/16.

"Tento míľnik máme úspešne za sebou, doprava je vedená po preloženej a upravenej ceste prvej triedy I/16. Mostní experti majú odteraz lepší prístup k miestu, kde sa pripravujeme na položenie základov ďalšieho z mostov," ozrejmila hovorkyňa.

Článok pokračuje pod reklamou.

Ako pokračovala, napreduje aj výstavba budúcej najdlhšej estakády Slovenska, ktorá bude dlhá vyše štyri kilometre. Most je stavebne rozdelený do dvoch celkov, pričom pri oboch je špeciálne zakladanie už takmer hotové.

"Na prvej časti estakády je vysunutých už 6 z 13 segmentov. Zo siedmeho segmentu je zabetónovaná spodná doska a steny nosnej konštrukcie. Práce momentálne pokračujú na armovaní hornej dosky konštrukcie. Na druhej časti sa momentálne realizujú zárodky a následne lamely. Zrealizovaných je už desať párov lamiel na jednom z pilierov a hotové sú aj zárodky na ďalších troch pilieroch," pokračovala Žgravčáková.


ČÍTAJTE AJ: Ponuka práce v Novohrade: Hľadajú automechanika, projektanta i pomocného skladníka


Dokončená je aj časť preložiek vodovodov, vysokého a nízkeho napätia i káblov. V najbližších mesiacoch sa za predpokladu priaznivého počasia bude pokračovať v zemných prácach, v realizácii múrov a v prácach na mostoch.

"Údolie estakád pozostáva z viacerých mostov, práce pokračujú na všetkých rozostavaných. Viac než 1,6-kilometrový most na konci úseku, v extraviláne obcí Mýtna a Píla, má takisto hotovú väčšinu špeciálneho zakladania. Prebiehajú tu práce na spodnej stavbe a priečnikoch a takisto na nosných konštrukciách. Táto estakáda sa realizuje metódou výsuvnej skruže, na ľavom moste máme zabetónovaných už 10 etáp a na pravom moste 5," uzavrela hovorkyňa.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross