Práce na oprave mosta na R2 pri Mýtnej pokračujú

MÝTNA - Práce na oprave posunutého mosta na novom úseku rýchlostnej cesty R2 pri Mýtnej pokračujú. Portálu Novohradske.sk to oznámila hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

Ozrejmila, že naďalej prebieha vylepšenie podložia pod pilótami technológiou tlakovej injektáže.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Mostný objekt v križovatke Mýtna je založený na veľkopriemerových pilótach. Zaťažovacie skúšky pilót vyhoveli projektovanému zaťaženiu, no pri krajných oporách dochádza k hodnotám sadania, ktoré sa dostávali k limitom uvažovaným v návrhu mosta," ozrejmila Žgravčáková.

Most mierne klesol v decembri po otvorení vyše trinásťkilometrového úseku R2 od Mýtnej po Tomášovce. Odvtedy je po ňom zakázaný prejazd a motoristi ho musia obchádzať pomocou blízkej kruhovej križovatky.

Podľa hovorkyne sa termín ukončenia tlakovej injektáže zatiaľ nedá určiť. Postup korigujú podľa priebežného vyhodnocovanie meraní a meteorologických podmienok.


STALO SA: FOTO: Kamionista havaroval s vyše jedným promile
ČÍTAJTE: FOTO/VIDEO: Pred rokmi sa im smiali, že to nedokážu. Skauti z Fiľakova svojpomocne opravili historickú Koháryho kúriu


"Chceli by sme zdôrazniť, že NDS v tejto súvislosti realizovala počas výstavby monitoring opôr. Takisto dávame do pozornosti, že okolité obce boli o stave korektne informované prostredníctvom rozhodnutia o predčasnom užívaní. Most bude motoristom sprístupnený po vydaní rozhodnutia o užívaní," dodala Žgravčáková.

Úsek R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce otvorili 19. decembra. Náklady na projekt sa vyšplhali na 136 miliónov eur. Jedným z cieľov výstavby bolo odklonenie nákladnej dopravy, ktorá zaťažovala najmä Mýtnu a Lovinobaňu. Podľa hovorkyne sa predpoklady naplnili a väčšina nákladných áut sa presunula na rýchlostnú cestu.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross