Poltár zorganizoval ďalší ročník podujatia Jeseň života je krásna

Foto: mesto Poltár

POLTÁR – Poltárska samospráva si pri príležitosti Mesiaca úcty k starším pripravila ďalší kultúrny a ďakovný program. V sobotu (28. októbra) sa v miestnom kultúrnom dome stretli seniori na podujatí Jeseň života je krásna, pre ktorých boli pripravené vystúpenia DFS Kukučky a speváckeho dua Mirka a Ondrej z Brezna.

"Žijeme uponáhľanú dobu. Ale ľudskosť by sme stratiť nemali," povedal primátor mesta Poltár Peter Sitor s tým, že je vďačný, že sú stále medzi nami generácie, ktorým tieto hodnoty nie sú cudzie a môžeme sa ich od nich učiť.

Ako vyzdvihol, pre neho sú seniori hrdinami tohto života i tejto doby, ktorí vyzdvihli Slovensko na nohy, starali sa o lúky, pasienky, hory i polia, budovali ho. "Boli ste to práve vy, ktorí ste pracovali na družstvách, vo fabrikách a naštartovali ekonomiku tohto štátu. Dokázali ste vybudovať z ničoho niečo, preto verím, že nič nie je stratené. Stále môžeme čerpať z vašich skúseností a múdrosti,“ dodal primátor.

Článok pokračuje pod reklamou.

Vo svojom príhovore tiež spomenul, že by nemalo byť povinnosťou, ale elementárnou morálnou zásadou, aby sme to, čo seniori roky zhodnocovali, nadobúdali pre nás, posúvali ďalším generáciám.

"Tak, ako uviedol primátor mesta, želáme seniorom hlavne pevné zdravie, veľa šťastia, lásky od svojich blížnych, pokoj, aby mali pri sebe vždy spriaznenú dušu, s ktorou sa vedia podeliť nie len o starosti, ale i radosti," doplnila Jozefína Očenášová z kancelárie primátora.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross