Poltár získal nové vozidlo, bude s ním poskytovať kvalitnejšie sociálne služby

Zdroj: mesto Poltár

POLTÁR – Automobil s kapacitou sedem miest je ideálny pre prepravu skupiny seniorov a imobilných ľudí, čo dá možnosť poskytovania pohodlnej a bezpečnej prepravy.

Prítomnosť hydraulického zdvíhacieho zariadenia zasa umožní jednoduché nastupovanie a vystupovanie pre tých, ktorí majú obmedzenú pohyblivosť.

Ako informovala Jozefína Očenášová z kancelárie primátora mesta Poltár, cieľom projektu mesta je zmierniť dôsledky zdravotného postihnutia, či nepriaznivého zdravotného stavu občanov a podporovať integráciu takýchto osôb do spoločnosti. „V dôsledku našej snahy budú seniori a imobilní obyvatelia mesta schopní viac sa zapájať do spoločenského života a mať prístup k potrebným službám, čo je dôležité pre ich celkovú pohodu a zdravie. Takýto projekt má potenciál inšpirovať ďalšie obce a mestá zlepšovať sociálne služby,“ uviedol primátor.

Článok pokračuje pod reklamou.

Sedemmiestne vozidlo Citroen Jumper bude mestu slúžiť na zabezpečenie prepravy spomínaných osôb do ambulancií všeobecných a odborných lekárov na lekárske vyšetrenia, aj pre pracovníčky terénnej sociálnej práce za dopravou ku klientom do mestských častí Zelené, Slaná Lehota, Hájiky-Maky a Prievrana.

Podľa slov primátora sú projekty zamerané na zlepšenie a skvalitnenie sociálnych služieb neoceniteľné pre miestne komunity, obce í mestá. Projekt finančne podporila MAS HORNOHRAD. Mesto od spoločnosti získalo dotáciu vo výške 43 003,65 eur. Samospráva ho dofinancuje piatimi percentami, čo predstavuje viac ako 2 200 eur.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross