Poltár v rámci predvianočného programu pripravuje nové podujatie

12. decembra 2022 | | | |  | 
Ilustračná fotografia. Zdroj: mesto Poltár

POLTÁR – V Poltári pripravujú v rámci vianočného programu nové podujatie Vianočná atmosféra pre všetkých. Naplánované je týždeň pred Štedrým večerom, na 17. decembra (v sobotu) so začiatkom o 14:00 na Námestí osloboditeľov.

Ide o predvianočnú akciu, ktorej cieľom je spájať ľudí, podporiť ich stretnutia a zároveň zachovať naše dobré staré zvyky, kedy sa v decembri robili v hojnom počte zabíjačky, rodiny sa stretávali a v kuchyniach našich starých mám nemohli chýbať sladké maškrty," vysvetlil primátor mesta Peter Sitor.

Článok pokračuje pod reklamou.

Ako uviedla Jozefína Očenášová z kancelárie primátora, ako už býva vianočným zvykom rodín na Slovensku, na stole nájdeme predovšetkým kapustnicu, ktorá bude hrať hlavnú úlohu aj počas pripravovaného 1. ročníka podujatia.

„Úlohou nového podujatia je zachovať tradície, slovenské zvyky a s nimi spojené kulinárske umenie a vône. Verím, že atmosféra priláka na námestie nie len Poltárčanov, ale aj návštevníkov z okolia,“ doplnil primátor. Podľa jeho slov sa môžu ľudia tešiť aj na ďalšie tradičné slovenské jedlá, ktoré k Vianociam patria.

"Na námestie počas dňa zavíta a deti pozdraví maskot z vianočnej rozprávky. Mestom vás zasa prevezie nachystaný koč. Atmosféru blížiacich sa sviatkov dotvoria reprodukované vianočné koledy a na vianočnej burze sa za symbolickú cenu budú predávať a dražiť vianočné produkty, ktoré pripravia materské a základné školy," doplnila Očenášová.

Súčasťou podujatia bude aj vianočná zbierka pre útulok Šťastné labky vo Fiľakove. Okrem finančnej pomoci môžete prispieť aj materiálne. Do stánku Šťastné labky môžete 17. decembra priniesť napríklad deky, posteľné obliečky, uteráky, granule, konzervy, cestoviny, ryžu, vodítka, misky, hračky alebo dezinfekčné prostriedky.  


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross