Poltár ožíva oslavami, už dnes vás čaká začiatok GombovecFestu

8. septembra 2023 | | | |  | 
Dni mesta Poltár. Foto archívne: Novohradske.sk

POLTÁR – V meste to dnes (8. septembra) opäť ožije. Poltárčania i návštevníci sa môžu tešiť na GombovecFest, na ktorom návštevníkov bude čakať bohatý kultúrny program, ale aj obľúbený jarmok. Ako prezradila Jozefína Očenášová z kancelárie primátora, na poltárskych oslavách vystúpi Vidiek a množstvo ďalších zvučných slovenských kapiel.

Mesto Poltár si pripravilo program pre všetky vekové kategórie. Moderátorskú taktovku bude držať známy Matej Martinček z Rádia Fresh. „GombovecFest je jedinečným podujatím, ktoré zdôrazňuje a oživuje bohatú kultúru mesta a jeho tradičné hodnoty,“ informoval primátor mesta Peter Sitor.

Ako ďalej uviedol, počas neho sa miestne kultúrne dedičstvo stáva živým a prístupné pre návštevníkov tohto podujatia. Mesto otvorí svoje brány 8. a 9. septembra (piatok a sobota) a v dvojdňovom programe priblíži slovenské zvyky a vlastnú kultúru všetkým prítomným. „V súčasnosti je slovenská kultúra ovplyvnená globalizáciou a modernými trendami, čo sa prejavuje takmer vo všetkých oblastiach. Slovenská kultúra, aj národ, majú bohatú históriu a tradície, ktoré by bola škoda si nechať vziať, preto si ich treba pripomínať, práve podobnými podujatiami,“ ozrejmil primátor.

Článok pokračuje pod reklamou.

Dnešok sa bude niesť v duchu slovenského folklóru a tradícií mesta Poltár. Vystúpenia a prezentácie budú zamerané na oživenie starých piesní, tancov a remeselníckych zručností. Samospráva si pripomenie 10. výročie vzniku DFS Kukučky.

Po nich budú v programe nasledovať Poltarica, FS Bystrina, Juraj Krahulec s manželkou a OZ Hráči. Večerné hodiny budú patriť folklórnym súborom Kokavan a Podpoľanec. Na záver večera sa predvedie domácim dobre známa skupina Diamond z Poltára.

V sobotu sa návštevníci môžu tešiť na vystúpenie detí a žiakov zo základnej umeleckej školy, FS Slniečko a spevokol Fialočky. Počas soboty budú pripravené trhy, kde si prítomní môžu zakúpiť rôzny tovar a predmety od lokálnych a slovenských výrobcov, či ľudovoumelecké predmety.

Pochutnať si budú môcť na miestnych špecialitách aj tradičných jedlách. „Aj tento rok sa pokúsime uvariť tie najchutnejšie gombovce v širokom okolí,“ priblížil primátor Poltára. Na deti čakajú kolotoče, skákací hrad a ďalšie atrakcie. Prezentáciu tvorivých a pohybových aktivít najmenších zabezpečí OZ Kormidlo a zabaví ich aj Divadielko „Lenka“. Zábavu sľubuje aj Teatrobus.

Od 15:30 hod. „sa rozbehnú“ koncerty hudobných skupín. Svoje najväčšie hity zahrá Lojzo, „vypaľováky“ jednej z najväčších slovenských skupín predvedie Elán tribute. Rockovú smršť o 18:30 hod. zasa „odpáli“ Kabát revival. Headlinerom sobotného večera je kapela Vidiek a čakať na vás bude osvedčená párty Rádia Expres a nočná diskotéka.

„Verím, že podujatie odprezentuje mesto a ľudí autenticky a občania sa zabavia. Touto cestou chcem všetkých pozvať do Poltára,“ dodal primátor na záver.

PROGRAM GOMBOVECFESTU 2023 V POLTÁRI:

Piatok, 8. september 2023:
14:30 Slávnostné otvorenie GombovecFestu 2023, udelenie najvyšších ocenení mesta
16:00 FS Kukučky a FS Poltarica
17:00 FS Bystrina
18:00 Juraj Krahulec s manželkou
18:30 OZ Hráči
19:00 FS Kokavan
20:00 FS Popoľanec
21:00 Skupina Diamond z Poltára

Sobota, 9. september 2023:
11:00 Základná umelecká škola v Poltári
12:00 FS Slniečko
13:00 skupina Fialočky
14:00 Divadielko „Lenka“
15:30 Lojzo
17:00 Elán tribute
18:30 Dynamix
20:00 Kabát revival
21:30 skupina Vidiek
22:30 Rádio Expres párty


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross