Poltár napreduje s revitalizáciou vnútrobloku sklárskeho sídliska

Zdroj: mesto Poltár

POLTÁR – Mesto Poltár odovzdalo stavenisko do rúk firmy Strabag približne pred dvomi mesiacmi. Prvá časť zákazky na ploche ohraničenej ulicami Fučíkova a Sklárska, má byť hotová približne do konca tohto roka.

Projekt, na ktorom mesto začalo pracovať pred 6 rokmi, má skvalitniť život obyvateľov sídliska a vytvoriť atraktívny priestor na športové aktivity, oddych a spoločenské stretnutia.

"Zároveň ponúka príležitosť transformovať oblasť, ktorá tvorí srdce komunity, a vytvára príťažlivé, moderné a funkčné miesto pre Poltárčanov,“ uviedla Jozefína Očenášová z kancelárie primátora. "Revitalizácia vnútrobloku, ktorá práve prebieha, prinesie so sebou mnoho pozitívnych zmien a zlepší život miestnych obyvateľov,“ dodala.

V súčasnosti sa pracuje na nových chodníkoch. Vo vnútrobloku pribudne zeleň aj kvetinové záhony. Osadia sa detské herné prvky a zrekonštruuje sa verejné osvetlenie.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Týmto žiadam občanov, aby z dôvodu vykonávaných prác svoje osobné motorové vozidlá parkovali minimálne jeden meter od obrubníka a neparkovali na chodníkoch a trávnatých plochách,“ uviedol Tomáš Cifranič, vedúci oddelenia investičnej výstavby, riadenia projektov, životného prostredia a verejného obstarávania, ktorý žiada dotknutých o trpezlivosť.

Vytvorenie nových pergol na sídlisku umožní miestnym obyvateľom stretávať sa pod otvoreným nebom. Nové lavičky pridajú komfort a miesto na relax pre miestnych. "Inštalácia nových odpadkových košov prispeje k udržiavaniu čistoty v meste. Inštalácia rôznych športových a cvičebných zariadení, ako vežová zostava, trenažér na veslovanie, stepper, surf a ďalšie, zasa umožnia ľuďom zlepšiť svoju kondíciu a zdravie,“ vysvetlila Očenášová.

"Revitalizácia vnútrobloku nám otvára nové možnosti a verím, že výsledkom bude miesto, kde sa budú občania cítiť pohodlne, kde budeme môcť tráviť kvalitný čas a vďaka ktorému sa budeme môcť pochváliť naším mestom, jeho vývojom a modernosťou,“ informoval primátor mesta Poltár Peter Sitor a dodal, že kvôli bezpečnosti, prípadnému vandalizmu, či rušenia nočného kľudu, bude v uvedenej oblasti doplnený kamerový systém. 

Súčasťou projektu je aj vysadenie 70 nových stromov a pribudnú kvetinové záhony. "Zeleň je pre mňa prioritou, pretože si uvedomujem jej význam pre naše životné prostredie i prínos pre nasledujúce generácie. Tí, ktorí ma poznajú, dobre vedia, že sa zasadzujem za tvorbu prírodného a súčasne príjemného prostredia, ktoré ponúkne miestnym obyvateľom a návštevníkom príležitosť oddychovať a stretávať sa v zdravom a čistom prostredí,“ dodal primátor.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross