Podvodníci pripravili seniorku z Lučenca o tisícky eur, polícia ich už obvinila

Ilustračné foto: Pixabay

LUČENEC - O vyše 6.tisíc eur eur obrala dvojica podvodníkov seniorku z Lučenca ešte v minulom roku. Polícia o tom informovala na Facebooku s tým, že vyšetrovateľ už páchateľov obvinil.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Skutok sa stal ešte v lete minulého roku. Osemdesiatročná dôchodkyňa vtedy uverila telefonátu neznámeho volajúceho, ktorý sa vydával za policajta a oznámil jej, že ju chcú okradnúť. Aby tomu zabránila, mala všetky peniaze, ktoré má doma, vložiť na určený účet, pričom tieto prostriedky sa jej do ďalšieho dňa vrátia. Dôverčivá žena tak vložila podľa inštrukcií na účet sumu 6 500 eur," opisujú ochrancovia zákona.

Podvodníkmi sú 24-ročná Lučenčanka a 23-ročný Košičan, ktorých vyšetrovateľ obvinil zo zločinu podvodu formou spolupáchateľstva. Keďže skutok spáchali na chránenej osobe, v prípade dokázania viny môžu ísť do väzenia na 3 až 10 rokov.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross