Parkovisko pri cintoríne chce radnica opraviť, pribudne oddychová zóna s fontánou

Foto: poltar.sk

POLTÁR - Mesto Poltár sa púšťa do úpravy plochy pred cintorínom. V súčasnosti prebiehajú vytyčovacie práce všetkých inžinierskych sietí. Informovala o tom Jozefína Očenášová z kancelárie primátora s tým, že radnica na projekt získala dotáciu z Ministerstva životného prostredia SR vo výške bezmála 70-tisíc eur.

Celkové oprávnené výdavky presiahli 73-tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Existujúca plocha je v súčasnosti na viacerých miestach zdegradovaná,“ uviedol primátor Poltára Peter Sitor. V rámci projetu sa štrková vrstva nahradí betónovou zatrávňovacou dlažbou, ktorú bude ohraničovať betónový obrubník. Plocha, ktorá sa využíva ako parkovisko, bude využívať prirodzené vsakovanie dažďových vôd do podložia.

Cieľom projektu je zvýšiť dostupnosť parkovacej plochy, vytvoriť podmienky na bezpečné parkovanie a skrášliť okolie vytvorením relaxačnej zóny. Predpokladaný začiatok prác je koniec februára a dokončiť by ich mali do júna 2023,“ konkretizoval Sitor.

Práce zrealizujú technické služby. V južnej časti vytvoria oddychovú zónu s fontánou, pričom energiu na prevádzku čerpadla zabezpečí solárny panel na stĺpe. Východnú časť upravia mulčovaním a dosadia novú zeleň, hlavne dub červený a javor poľný.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
SÚŤAŽ O LÍSTKY: V lučenskej synagóge vystúpi Katka Koščová
16.mar.2023 - Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross