Okresy Lučenec, Poltár a Veľký Krtíš patria medzi tie s najnižšou zaočkovanosťou detí

Branislav Gröhling. Reprofoto: FB Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Päť okresov Gemera-Malohontu a Novohradu patrí medzi tie, v ktorých je aktuálne najnižší podiel detí a mladých ľudí zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19.

Na utorkovej (10. 8.) tlačovej konferencii to uviedol minister školstva Branislav Gröhling.

„Najnižšia zaočkovanosť vo veku 12 až 17 rokov je v okresoch Medzilaborce, kde je to iba 6 percent. Revúca má 7 percent a Veľký Krtíš, Svidník, Rimavská Sobota, Poltár, Lučenec a Gelnica majú 8 percent,“ konkretizoval minister školstva.

Pre porovnanie, najvyššia zaočkovanosť v tejto vekovej skupine je v okresoch Bratislava (43 %), Senec (38 %), Pezinok (35 %), Žilina, Dunajská Streda, Malacky (po 27 %), Trenčín, Trnava a B. Bystrica (po 26 %).

Článok pokračuje pod reklamou.

Minister porovnal aj zaočkovanie dospelých.

„V Revúcej je 28 percent a 60 percent v Bratislave. Takže tam je zaočkovaný dvojnásobný podiel dospelých a až šesťnásobný podiel mladých ľudí,“ podotkol.

Podľa Gröhlinga je v celej SR aktuálne zaočkovaných 19 percent mladých vo veku od 12 do 17 rokov. Rezort školstva chce odteraz na svojej webovej a facebookovej stránke pravidelne každý týždeň zverejňovať mapy, na ktorých bude prezentované percento zaočkovanosti detí a mládeže, ako aj učiteľov a zamestnancov škôl po jednotlivých okresoch.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross