Odpovede na to, ako si udržiavať emocionálne zdravie, vám prináša tím šikovných Lučenčaniek

22. novembra 2023 | | | |  | 
Zdroj: J. Horstmann

V týchto turbulentných časoch plných zmien, spoločenských konfliktov a tlaku na výkon sa nevyhneme emóciám, ktoré padnú ťažko. Často podliehame úzkostiam, strachu, beznádeji, hnevu či smútku, čo je samo o sebe v rôznych ťažkých situáciách aj adekvátne.

Avšak stále nevieme, ako sa s nepríjemnými emóciami čo najlepšie vyrovnať. Niekedy môžu byť také intenzívne, že máme pocit, že nás prevalcujú. Že to nedáme. Že sme na pokraji síl. Kde hľadať porozumenie a pomoc? Ako sa zorientovať v búrke myšlienok, emócií a pocitov? Naozaj sme v tom sami?

Podnikaví ľudia z Novohradu vedia, že nie. Nie sme v tom sami. Existuje spôsob, ako emócie zvládať s väčšou ľahkosťou, lepšie sa v nich orientovať, a ako sa z nich možno aj poučiť. Na úvod si to však vyžaduje jednu vec: Odvahu čeliť svojim emóciám, stretnúť sa so sebou tvárou v tvár a ochotu načúvať. Často sme totiž tak uchvátení dianím vôkol, že nevenujeme čas a pozornosť sami sebe. 

Článok pokračuje pod reklamou.

V našom regióne žijú ľudia, ktorým záleží na tom, aby svojou prácou budovali radostnejší a spokojnejší svet. A ten sa nedá vybudovať bez radostnejších a spokojnejších ľudí. "Žijeme vo svete, kde nie je všetko dokonalé. Napriek tomu sa snažíme robiť veci lepšie, cítiť sa lepšie, prinášať pozitívne zmeny, ktoré pomáhajú ľuďom lepšie porozumieť sebe, svojim blízkym a okoliu. Vďaka lepšiemu porozumeniu potom dokážeme lepšie reagovať na rôzne, nielen emocionálne, výzvy,” povedala nám známa koučka z Lučenca Janette Horstmann. Janette spolu so svojím tímom šikovných Lučenčaniek prináša verejnosti sebapoznávací nástroj, vďaka ktorému už mnoho jej klientov dospelo k dobrým zmenám, po ktorých túžili. 

Janette sa venuje koučingu cez emócie. Pomáha ľuďom prekonávať výzvy, dosahovať ciele a zvládať emočne náročné situácie s väčším prehľadom. "Emócií sa netreba báť. Vďaka nim môžeme zistiť, kde sa skrývajú príležitosti na zmenu. Emócie existujú, aby nám pomáhali. Každá jedna z nich má svoj význam,” hovorí Janette. Emócie silne ovplyvňujú nielen naše rozpoloženie, ale aj naše rozhodnutia, voľby a naše zdravie. "Chcem s ľuďmi zdieľať, že existuje spôsob, ako sa dá s emóciami pracovať a nenechať sa nimi ,ničiť', ale naopak, vedieť využívať ich silu vo svoj prospech.” 

Výbornou správou je, že teraz má k tomuto nástroju prístup každý. "Nemusíte byť kouč, terapeut alebo psychológ. Stačí, keď máte vôľu, zvedavosť a odvahu objaviť svet emócií, ktoré nás sprevádzajú každý deň, no len málokedy si ich uvedomujeme,” hovorí Janette.

Ste pripravení objaviť o sebe a svojich emóciách niečo nové? Môžete tak urobiť napríklad aj so sebapoznávacími kartami Veľký príbeh emócií, ktorý je ešte niekoľko dní dostupný za zvýhodnenú cenu.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pobočka v Rimavskej Sobote zastrešuje oba naše regióny a opatrovateľku vám vie poskytnúť v okresoch R. Sobota, Lučenec a Poltár. Ďalej...
Zostať doma a nezostať sám: Organizácia Senior Plus pomáha seniorom aj ich rodinám
2.feb.2024 - Pobočka v Rimavskej Sobote zastrešuje oba naše regióny a opatrovateľku vám vie poskytnúť v okresoch R. Sobota, Lučenec a Poltár. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Pri hromadnej zrážke áut a dodávky sa zranili traja ľudia
23.feb.2024 - Pri nehode utrpeli zranenia dvaja muži a jedna žena. Ďalej...
Štrajk poľnohospodárov zasiahne aj cesty v Novohrade
21.feb.2024 - Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na dopravné obmedzenia aj v okresoch Lučenec, Poltár, Veľký Krtíš, Rimavská Sobotam a Revúca. Ďalej...
SÚŤAŽ: Oslávte MDŽ v Lučenci s Velšicovou, Božankou či Jakubcom na Šláger paráde
20.feb.2024 - Tunajšiemu publiku sa predstavia v rámci programu s názvom Šláger paráda pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Ďalej...
Mestský úrad v Lučenci pokračuje so sťahovaním, sídliť bude v dvoch lokalitách
8.feb.2024 - Lučenecká radnica má v pláne pokračovať v polovici februára. Ďalej...
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú predavača, skladníka či vodiča 
5.feb.2024 - Záujemcovia si môžu vybrať z desiatok ponúk, pri ktorých sú uvedené platové podmienky, požadovaná prax a vzdelanie i kontaktné údaje. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross