Od Mikuláša budú vo veľkokapacitných centrách BBSK očkovať len registrovaných

30. novembra 2021 | | | |  | 
Vakcinačné centrum v Lučenci. Ilustračné foto: BBSK

LUČENEC - Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) mení očkovaciu stratégiu. Od pondelka 6. decembra budú v očkovacích centrách v Banskej Bystrici, Zvolene a Lučenci očkovať len registrovaných záujemcov. Bez predchádzajúcej registrácie budú očkovať už len na výjazdoch v regiónoch či nákupných centrách.

Informovala o tom Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie BBSK s tým, že registráciu je potrebné uskutočniť cez portál korona.gov.sk v prípade prvej i tretej dávky vakcíny a tiež je potrebné dostaviť sa na pridelený čas.

Článok pokračuje pod reklamou.

„K takémuto kroku sme sa rozhodli pristúpiť najmä preto, že dnes sa nám v očkovacích centrách miešajú záujemcovia o prvú, druhú a tretiu dávku vakcíny, registrovaní aj neregistrovaní. Vznikajú dlhé rady a množstvo ľudí sa koncentruje na jednom mieste, čo je pre nich nekomfortné, nebezpečné z epidemiologického hľadiska a náročné na organizáciu,“ povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

Na tomto postupe sa zhodli aj zástupcovia ďalších samosprávnych krajov na minulotýždňovom rokovaní Združenia SK8. Rozhodnutie berie ohľad na očakávaný zvýšený dopyt po tretej dávke vakcíny.


ČÍTAJTE AJ: Janssenom budú očkovať v Lučenci i vo Fiľakove, veľkokapacitné centrum otvoria aj v sobotu


„V priebehu najbližších mesiacov predpokladáme, že nároky na kapacity očkovacích centier budú dvojnásobné, v porovnaní s dneškom. V priebehu júna dostalo druhú dávku vakcíny na celom Slovensku 730 685 osôb, z toho v Banskobystrickom kraji ich bolo 73 504. Tieto majú na tretiu dávku nárok v priebehu decembra. Pre porovnanie, v priebehu mája to bolo 370 178 osôb na Slovensku a 35 094 v našom kraji. Je potrebné, aby sme do očkovania vniesli poriadok a sústredili sa na navyšovanie očkovacích kapacít v súlade s dopytom od registrovaných záujemcov,“ pokračoval Lunter.

Kraj plánuje osloviť zástupcov zdravotníckych zariadení na svojom území a rokovať s nimi o navyšovaní očkovacích kapacít.

„So zdravotníckym personálom by sme im vedeli v tejto chvíli pomôcť, na našu výzvu v priebehu minulého týždňa zareagovalo asi 130 lekárov a sestier.  Je nevyhnutné, aby sa očkovacie možnosti rozšírili a zvýšili sa aj platby od zdravotných poisťovní za jedného zaočkovaného – to by umožnilo zvýšiť odmeny aj zdravotníkom, ktorí očkujú. Na tomto sme sa tiež zhodli aj na rokovaní SK8 a v tejto veci sa spoločne obrátime tiež na ministerstvo zdravotníctva,“ doplnil vicežupan.

Možnosť očkovania bez predchádzajúcej registrácie ponechá župa počas výjazdov do regiónov či nákupných centier. Zoznam týchto výjazdov pravidelne aktualizuje na webovej stránke www.bbsk.sk/ockovaciecentra a ľudí informuje cez naše sociálne siete a prostredníctvom starostov a primátorov.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Na futsalové majstrovstvá Európy pocestuje až šesť hráčov Mimelu Lučenec
17.jan.2022 - Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
V Lučenci sa vlani narodili aj Lexi, Rania či Jamal. Počet obyvateľov v posledných rokoch klesá
16.jan.2022 - Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Perfect Body Anett: Svetová kvalita za lučenské ceny
14.jan.2022 - Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...
Zoznam pohotovostných služieb v Novohrade nájdete na jednom mieste. Náš portál vám prináša novinku
9.jan.2022 - Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram