Obľúbený workshop hudobnej improvizácie sa vracia do Kokavy nad Rimavicou

Archívna fotografia z workshopu v roku 2021. Zdroj: MsKS/T. Bálint

RIMAVSKÁ SOBOTA – Občianske združenie Oxymoron pokračuje v jedinečnom projekte pre všetkých nadšencov hudby a zvuku. Tvorivú dielňu s názvom OZVUK otvárajú od 21. do 24. júna.

Projekt, ktorý vznikol v roku 2020 v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Rimavskej Sobote, sa po ročnej prestávke vracia do obce Kokava nad Rimavicou. Jeho dejiskom sa opäť stane chata v krásnom prostredí kokavskej prírody.

Záujemcovia, bez ohľadu na ich vek, skúsenosti či hudobný nástroj, ktorému sa venujú, tak opäť dostanú možnosť prostredníctvom interaktívnych hudobných cvičení naplno rozvinúť svoj tvorivý potenciál. „Súčasťou workshopu budú zvukové prechádzky v prírode, aktívne počúvanie hudby, rytmické cvičenia, intenzívne hranie a množstvo hudobnej improvizácie,“ približuje autor projektu Tomáš Bálint.

Článok pokračuje pod reklamou.

Účastníci a účastníčky workshopu sa stretnú od 21. do 24. júna pod vedením skúsených lektorov – gitaristu Štefana Szabóa a českého bubeníka Jakuba Švejnara.

Štefana Szabóa netreba domácemu publiku zvlášť predstavovať. Absolvent jazzovej interpretácie na JAMU v Brne stojí aj za cyklom komorných koncertov Hudba v kruhu či projektom Ruiny, ktorý prináša hudbu na netradičné miesta. V rokoch 2017 a 2018 sa odohral aj v Rimavskej Sobote. Najprv v priestoroch schátraného študentského internátu, neskôr v sile bývalého cukrovaru.

Jakub Švejnar sa narodil v Zlíne a na bicích začal hrať už vo svojich 13 rokoch. Študoval na Konzervatóriu Jaroslava Ježka a neskôr taktiež na JAMU. Pôsobí v kapelách Uthando či Pudlax a spoločne so Szabóom aj v duu Ranjevš & Óbasz, ktoré sa vlani predstavilo aj v Rimavskej Sobote.


NEVYNECHAJTE: RÚVZ v Lučenci pomôže ľuďom, ktorí chcú prestať s fajčením


Záujemcovia a záujemkyne o workshop sa môžu prihlásiť do 14. júna, a to buď telefonicky na čísle 0903 669 609, e-mailom na ozoxymoron@post.sk (stačí uviesť meno, vek a hudobný nástroj), alebo priamo v Mestskom kultúrnom stredisku v Rimavskej Sobote. „Účasť na workshope je bezplatná, vrátane ubytovania a stravy, no s registráciou netreba otáľať, kapacita je totiž obmedzená na 8 účastníkov," upresňuje Bálint.

Podujatie zakončí spoločný koncert lektorov a účastníkov workshopu, ktorý sa uskutoční v sobotu, 24. júna. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, s finančnou podporou Sociálneho a kultúrneho fondu SOZA.

Fotografie z workshopu na chate z predminulého roka si môžete pozrieť aj na tomto odkaze.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross