Novohradský pedál opäť so skvelou účasťou, nechýbali zvučné mená slovenskej cyklistiky

28. mája 2023 | | | |  | 
V strede organizátor Vlastimil Duzbaba. Foto: Novohradske.sk

LUČENEC – Zhruba dvesto cyklistov a cyklistiek sa v poslednú májovú nedeľu (28. 5.) zišlo pri lučenskom kúpalisku. Dôvodom bol deviaty ročník Novohradského pedála, ktorý na jedno miesto pritiahol profesionálov a hobby športovcov rôznych vekových kategórií. Tí si otestovali schopnosti na trati dlhej 25, respektíve 50 kilometrov s prevýšením 435 metrov.

„Máme štrnásť kategórií, e-bajky, pedál family alebo pedál family kids, takže atmosféru pretekov si môže vyskúšať aj rodič s dieťaťom. Pretekárov máme z celého Slovenska i zo zahraničia, vracajú sa k nám stabilní účastníci a prichádzajú aj nováčikovia,“ zhrnul otec podujatia Vlastimil Duzbaba, ktorý súťaž organizuje od začiatku v roku 2014.

Článok pokračuje pod reklamou.

Novohradský pedál majú v kalendári poznačené aj zvučné a úspešné mená regionálnej i národnej cyklistiky. Ani tento rok to nebolo inak. Po druhýkrát na preteky zavítala Martina Krahulcová, ktorá reprezentovala Slovensko majstrovstvách Európy a sveta i na prestížnej cyklistickej súťaži v Juhoafrickej republike s názvom Cape Epic.

„Naposledy sa mi páčilo, takže určite by som každému odporúčala, nech sa zúčastní. Výborná organizácia, dobré značenie trate a sú tu aj kvalitní pretekári, s ktorými sa dá zasúťažiť. Budúci týždeň ma čaká majstrák Európy vo Francúzsku, takže to beriem aj ako prípravu,“ podotkla Krahulcová.

K stabilným účastníkom patrí Andrej Kubiš, ktorý nevynechal ani jeden ročník. V doterajšej histórii súťaže pozbieral viacero triumfov a pochváliť sa môže aj titulmi majstra Slovenska či úspešnou účasťou na Colin Mayer Tour.


ROZHOVOR: V Sydney viedla reštauráciu, do Fiľakova priniesla chuť Ázie cez projekt Curry Chilli. Našla som tu šťastie, tvrdí Austrálčanka Viola


„Mám to blízko a Vlasto je môj kamarát. Kedysi, keď sme začínali nultým ročníkom, tak sme sa tu naháňali partia kamarátov. Odvtedy Vlasto preteky vybudoval tak, že konkurujú najväčším maratónom na Slovensku,“ poznamenal Kubiš. Na štarte tento rok chýbal Martin Haring, ktorý sa napokon nemohol zúčastniť pre zvýšenú teplotu.

Počasie súťaži prialo, no napriek teplu sa na ceste lučenskými lesmi našli aj blatisté úseky. „Trať je rovnaká ako vlani. Vydupal som nový trail – technický a zábavný úsek, na ktorý sa pretekári tešili. Máme suché časti, no nebude sa nám prášiť. Tiež sa nájde aj blato, takže do cieľa neprídeme čistí,“ poznamenal Duzbaba pred štartom.

Na najlepšiu trojku v každej kategórii čakali vecné ceny a vyhodnotili sa aj celkoví víťazi. Komu sa nepodarilo uspieť na pretekoch, ten mohol získať zaujímavú odmenu v bohatej tombole.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross