Nešťastie v Poltári: Muž prepadol cez zábradlie. Žiaľ, nepodarilo sa ho zachrániť (+FOTO)

Foto: Novohradske.sk

POLTÁR - Začiatok nového pracovného týždňa (20. 2.) poznačila nešťastná udalosť. V paneláku na Fučíkovej ulici v Poltári mal starší muž prepadnúť cez zábradlie na vnútornom schodisku.

Článok pokračuje pod reklamou.

Podľa našich informácií z miesta udalosti pri nešťastí zasahovali hasiči, záchranári (ZZS) a aj posádka leteckých zdravotníkov. Muža najprv oživovali hasiči pomocou defibrilátora. Potom si ho do opatery vzali zdravotníci.

So žiadosťou o viac informácií sme sa obrátili na záchranárov. Správu doplníme.


ČÍTAJTE AJ: Hasiči zasahujú v centre Lučenca pri požiari návesu nákladného auta
NEVYNECHAJTE: Internetom sa šíri hoax, podľa ktorého v Lučenci šijú uniformy pre brancov
POLÍCIA: Pátranie so šťastným koncom. Ondreja z Gregorovej Viesky našli živého a zdravého


Aktualizované o 12:58 hod.: "Podľa volania na tiesňovú linku 155 zranený muž ležal na zemi a krvácal z nosa aj úst. Na pomoc sme mu vyslali záchranárov. Dlhé minúty sa ho pokúšali oživiť. Žiaľ, muž zomrel," informovala portál Novohradske.sk hovorkyňa Operačného strediska ZZS Alena Krčová.

Aktualizované o 15:40 hod.: "Záchranársky vrtuľník z Banskej Bystrice bol dnes krátko predpoludním privolaný do Poltára na pomoc 69-ročnému mužovi, ktorý spadol z výšky a vážne si poranil hlavu. Pilot vrtuľníka pristál na najbližšom vhodnom mieste, v blízkosti miesta udalosti. Posádka leteckých záchranárov sa okamžite pridala k rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii, ktorá bola zahájená prítomnými pozemnými záchranármi. Žiaľ, aj napriek maximálnemu úsiliu sa pacientovi nepodarilo obnoviť základné životné funkcie a svojim zraneniam napokon podľahol. Záchranársky vrtuľník sa na svoju základňu vrátil bez pacienta," opísala Zuzana Hopjaková, hovorkyňa leteckých záchranárov z ATE - Air Transport Europe.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross