FOTO: Pod nehodu pri Lučenci sa podpísali aj alkohol a drogy

Foto: Novohradske.sk

LUČENEC - Predposledný deň tohto pracovného týždňa (18. 5.) sa v našom regióne končí dopravnou nehodou. Hasiči, policajti aj zdravotníci zasahujú na ceste I/16 nad Lučencom, kde jedno auto skončilo mimo cesty.

Ako priblížil Jozef Fekiač z operačného oddelenia Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, auto ostalo prevrátené na streche mimo cesty.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Príslušníci HaZZ po príchode na miesto udalosti zabezpečili havarované vozidlo proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín. Dvaja účastníci dopravnej nehody sa nachádzajú v ošetrení posádky záchrannej zdravotnej služby. Na mieste udalosti sa nachádza aj hliadka polície," priblížil Fekiač.

Ako dodal štátna cesta I/16 nad Lučencom je prejazdná v jednom jazdnom pruhu, dopravu riadia policajti.

AKTUALIZOVANÉ 19. 5.: O viac informácií sme požiadali políciu. Tá prostredníctvom krajskej hovorkyne Petry Kováčikovej prezradila, že vodič bol v čase nehody pod vplyvom alkoholu aj drog.

"Podľa doterajších zistení z miesta nehody, 26-ročný vodič z Rimavskej Soboty viedol vozidlo Škoda Enyaq v smere od Lučenca na Pincinú, pričom pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy dostal na mokrej ceste s vozidlom šmyk, následkom čoho zišiel na pravú krajnicu a narazil do zvodidiel, cez ktoré vyletel mimo cesty do poľa. Tu sa auto niekoľkokrát prevrátilo cez strechu," opísala Kováčiková.

Vodič podľa predbežnej lekárskej správy utrpel zranenia s dobou práceneschopnosti do desiatich dní, ak nenastanú komplikácie. Policajti ho podrobili dychovej skúške, pri ktorej namerali 1,04 promile alkoholu.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Na základe jeho fyzických príznakov a reakcií bol však vyzvaný, aby sa podrobil aj lekárskemu vyšetreniu spojenému s odberom a vyšetrením krvi a iného biologického materiálu, či nie je ovplyvnený inou návykovou látkou s čím súhlasil. Vykonaná toxikológia potvrdila v jeho organizme amfetamín, metamfetamín a tetrahydrokannabinol," konkretizovala hovorkyňa.

Mužovi zadržali vodičský preukaz a lučenská polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

"Pri dopravnej nehode došlo ku totálnej škode na vozidle Škoda Enyaq, a to vo výške približne 60-tisíc eur. Nehodou došlo aj k poškodeniu zvodidiel, pričom škoda bola vyčíslená na približne 500 eur," zakončila Kováčiková.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross