NDS: Úsek R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce odbremenil okolité obce od kamiónov

Foto z finalizácie úseku. Zdroj: NDS

MÝTNA/LOVINOBAŇA - Úsek rýchlostnej cesty R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce odbremenil okolité obce od kamiónov. Tvrdí to Národná diaľničná spoločnosť (NDS) s odvolaním sa na analýzu dát z mýtneho systému.

Podľa nej až 93 percent všetkej nákladnej dopravy využíva rýchlostnú cestu namiesto paralelnej I/16. Zvyšnú časť tvoria autobusy a dodávky tovaru.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Očakávania, že úsek rýchlostnej cesty od Mýtnej po Lovinobaňu pomôže predovšetkým kamiónovej doprave boli správne – benefity sú hlavne ekonomického charakteru. Kamióny môžu jazdiť oproti podmienkam na terajšej ceste I. triedy plynulou rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu, čo sa odráža na zrýchlení dopravy a znížení spotreby pohonných látok," informuje NDS.


ČÍTAJTE AJ: Na stavbe R2 Kriváň - Mýtna je v súčasnosti najviac stavebnej techniky na Slovensku


"Analýza nákladov a výnosov naznačuje teoretickú úsporu iba zo zrýchlenia prepravovaných tovarov počas 25-ročného obdobia investície dvoch nadväzujúcich úsekov R2 Kriváň – Mýtna a R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce na úrovni 12 miliónov eur. Kamionisti si teda vyberajú pre nich výhodnejšiu cestu R2, čo prináša obyvateľom okolitých obcí tichší, menej znečistený a hlavne bezpečnejší život," dodáva.

Priemerne za deň prejde úsekom R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce viac ako 9-tisíc vozidiel. Z toho približne 70 percent tvoria osobné autá a 30 percent nákladné.

Diaľničiari na Facebooku tiež oznámili, že most pri Mýtnej, ktorý vykazoval známky sadania, je už sprejazdnený. "Počas záručnej doby sa bude naďalej geodeticky monitorovať zo siete pozorovacích bodov. V prvom roku sa bude most sledovať raz za kvartál, v ďalšom období dvakrát ročne a neskôr raz ročne."

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross