NDS pripravuje komplexnú opravu úseku R2 pri Mýtnej

Most na R2 pri Mýtnej. Foto: FB NDS

MÝTNA - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) sa chystá na komplexnú opravu úseku R2 pri Mýtnej. V tejto časti novej rýchlostnej cesty došlo k sadaniu opôr mosta, a preto je pre motoristov uzavretý. Diaľničiari o tom informovali na sociálnej sieti.

"Na základe geodetických meraní samotného mosta, priestoru pred a za ním, sme pripravili zoznam opatrení pre komplexnú úpravu v úseku, v ktorom došlo k sadaniu mostného a cestného telesa. Ide o rektifikáciu ložísk na dvoch oporách, úpravu na odvodnení mosta, úpravu na dlažbe pod mostom a úpravu výškového vedenia zvodidiel na krídlach," konkretizuje NDS.

Článok pokračuje pod reklamou.

Spoločnosť dodáva, že potrebné budú práce aj na mostných záveroch, úprava stredného deliaceho pruhu, protihlukovej steny, vozovky v potrebnej dĺžke, betónového monolitického žľabu a výšková úprava inklinometra v strednom deliacom pruhu pri dvoch oporách.

Termín ukončenia prác zatiaľ NDS konkretizovať nevie. K dátumom sa vyjadria po oboznámení sa s harmonogramom prác, ktorý im poskytne dodávateľ. Presnú príčinu vzniku problému má priniesť konečné rozhodnutie stavebného dozoru.

Úsek R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce otvorili 19. decembra. Náklady na projekt sa vyšplhali na 136 miliónov eur. Jedným z cieľov výstavby bolo odklonenie nákladnej dopravy, ktorá zaťažovala najmä Mýtnu a Lovinobaňu. Most mierne klesol v decembri po otvorení vyše trinásťkilometrového úseku. Odvtedy je po ňom zakázaný prejazd a motoristi ho musia obchádzať pomocou blízkej kruhovej križovatky.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
SÚŤAŽ O LÍSTKY: V lučenskej synagóge vystúpi Katka Koščová
16.mar.2023 - Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross