Na vjazde do Poltára pribudli merače, upozorňujú vodičov na rýchlosť

Zdroj foto: mesto Poltár

POLTÁR – Tri dopravné zariadenia upozorňujú vodičov na rýchlosť na ceste pri vstupe do mesta od Rimavskej Soboty, na vstupe od Českého Brezova a od Rovňan.

Ako informovala Jozefína Očenášová z kancelárie primátora Poltára, bezpečnosť na cestách je jednou z priorít nového vedenia mesta. „Preto v záujme riešenia bezpečnostnej situácie na cestách podalo v tomto roku projekt, vďaka ktorému získalo financie potrebné na ich nákup,“ uviedla.

Článok pokračuje pod reklamou.

Nadácia Alianz podporila zámer sumou 4 500 eur. Okrem informácií o aktuálnej rýchlosti poskytujú merače viacero dôležitých výstupov.

Zaznamenávajú nielen rýchlosť áut, ale aj ich počet, čím samospráva dokáže vyhodnotiť lepšie aj hustotu cestnej premávky. „Dopravné zariadenia poslúžia nato, aby dali vodiči dole nohu z plynu. Verím, že prispejú k ochrane zdravia, ale predovšetkým životov chodcov i vodičov na našich cestách v Poltári,“ uviedol primátor mesta Peter Sitor, ktorý dodal, že je rád, že sa mu darí plniť predvolebný program.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross