Na vjazde do Poltára pribudli merače, upozorňujú vodičov na rýchlosť

Zdroj foto: mesto Poltár

POLTÁR – Tri dopravné zariadenia upozorňujú vodičov na rýchlosť na ceste pri vstupe do mesta od Rimavskej Soboty, na vstupe od Českého Brezova a od Rovňan.

Ako informovala Jozefína Očenášová z kancelárie primátora Poltára, bezpečnosť na cestách je jednou z priorít nového vedenia mesta. „Preto v záujme riešenia bezpečnostnej situácie na cestách podalo v tomto roku projekt, vďaka ktorému získalo financie potrebné na ich nákup,“ uviedla.

Článok pokračuje pod reklamou.

Nadácia Alianz podporila zámer sumou 4 500 eur. Okrem informácií o aktuálnej rýchlosti poskytujú merače viacero dôležitých výstupov.

Zaznamenávajú nielen rýchlosť áut, ale aj ich počet, čím samospráva dokáže vyhodnotiť lepšie aj hustotu cestnej premávky. „Dopravné zariadenia poslúžia nato, aby dali vodiči dole nohu z plynu. Verím, že prispejú k ochrane zdravia, ale predovšetkým životov chodcov i vodičov na našich cestách v Poltári,“ uviedol primátor mesta Peter Sitor, ktorý dodal, že je rád, že sa mu darí plniť predvolebný program.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross