Muž, ktorý v Poltári nadrogovaný zrazil 4-ročného chlapca, sa postavil pred sudcu

9. februára 2022 | | |  | 
Z miesta nehody. Foto: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

POLTÁR -  V meste zrazil 4-ročného chlapca, ktorého museli následkom nehody letecky transportovať do banskobystrickej nemocnice. K nešťastiu, pod ktoré sa podpísali aj drogy, došlo 5. mája 2021. Muž sa už postavil pred sudcu.

Ako vtedy informovala polícia, chlapec vybehol na cestu, kde ho zrazilo auto. Potvrdzuje to aj zverejnený rozsudok, podľa ktorého k nehode došlo na Ulici Slobody. "Počas vyhýbania sa prednou časťou vozidla z jeho pohľadu sprava doľava zachytil cez vozovku nesprávnym spôsobom prebiehajúceho maloletého chodca," uvádza sa v rozsudku.

Článok pokračuje pod reklamou

Policajti dali vtedy mužovi fúkať, výsledok prítomnosť alkoholu nepotvrdil. Vodič ale javil príznaky požitia iných návykových látok, a preto bol vyzvaný aj na odber krvi a moču. „Laboratórne skúmanie potvrdilo prítomnosť amfetamínu, metamfetamínu a THC," uviedla minulý rok k prípadu polícia.


K TÉME


Muž podľa zverejneného rozsudku spáchal prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Sudca mu uložil peňažný trest vo výške 700 eur.

Ak by muž nezaplatil, sudca mu uložil náhradný trest odňatia slobody v trvaní troch mesiacov. Ďalej má súdom zakázané viesť motorové vozidlá v trvaní troch rokov a šiestich mesiacov.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross