Mimel Lučenec začal finálovú sériu víťazstvom

Foto: Miška Cibulová Jackuliaková

LUČENEC - Lučeneckí futsalisti potvrdili úlohu favorita a vyhrali v prvom finálovom zápase Niké futsal extraligy. Stalo sa tak v piatok (21. 4.) večer na palubovke športovej haly Aréna, kde trojnásobný majster Slovenska privítal ambiciózne Košice.

Finále sa začalo vo svižnom tempe a oba tímy si v úvode vypracovali gólové šance. Snaha zaskočiť súpera rýchlym gólom vyšla domácim v 3. min., kedy Marcilio z uhla prekonal Obermana. Hostia potom viackrát ohrozili domácu bránu, ale stav sa nezmenil.

Článok pokračuje pod reklamou.

Lučenec im tiež nič nedaroval a tlačil na opačnú bránu. V dobrej pozícii sa ocitli napríklad Marcilio, Ostrák, Grcič, Belaník či kapitán Fehérvári. Šancu však až v 18. min. premenil Washington, ktorý poslal Lučenec do dvojgólového vedenia. Do kabín sa išlo za stavu 2:0.

Aj druhá dvadsaťminútovka bola bojovná. Košičania chceli streliť kontaktný gól a v snahách o opätovné rozvlnenie súperovej siete nepoľavovali ani domáci. Brankári Oberman a Olinha však aj v tomto dejstve predviedli viacero pekných zákrokov.

Tretí gól večera videli diváci na začiatku 29. min., kedy Košičan Kuruc poslal loptu do brány pomedzi nohy strážcu domácej svätyne. Radosť tímu Richarda Bača však trvala len pár sekúnd, keďže Brunovský skóroval na 3:1 a krátko na to Marcilio prudkou strelou upravil na 4:1.


• FUTBAL: MŠK Novohrad Lučenec otvára ďalšie kategórie a hľadá nové futbalistky
• HOKEJ: Hokejová škola Be The BEST pomáha hráčom v rozvoji, bude nás reprezentovať na turnaji v Rige


V 34. min. sa do streleckej listiny zapísal aj lučenský kapitán Fehérvári. Novohradčania si tak vypracovali pohodlný náskok, ktorý im stačilo udržať do záverečného hvizdu. To sa im aj podarilo.

Mužstvo Mariana Berkyho tak má na konte prvé víťazstvo, no na zisk titulu potrebuje tri. Šancu pripísať si ďalšiu výhru dostane budúcu stredu 26. apríla. Výhodu domáceho prostredia budú mať tentoraz Košičania.

NIKÉ FUTSAL EXTRALIGA - 1. FINÁLOVÝ ZÁPAS

Mimel Lučenec - Podpor pohyb Košice (1:0) stav série 1:0
Góly
: 3., 32. Marcilio, 18. Grcič, 29. Brunovský, 34. Fehérvári - 29. Kuruc
R: L. Peško, M. Bohun, M. Antalík
Lučenec: Olinha, Kušnír, Pella - Grcič, Fehérvári, Ostrák, Bačo, Belaník, Greško, Marcilio, Brunovský, Marton, Washington, Čeřovský
Košice: Oberman - Kuruc, Serbin, Korček, Matis, Hernández, Sasák, Trojan, Gluchman, Horník

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross