Miloš Kelemen si prvú sezónu v zámorí pochvaľuje. Na leto plánuje aj prípravy na svadbu

Miloš Kelemen. Foto: Tucson Roadrunners

LUČENEC/ARIZONA - Hokejista Miloš Kelemen ukončil v ostatných dňoch svoju prvú sezónu v zámorí, počas ktorej pôsobil v Arizone Coyotes v NHL a v tíme Tucson Roadrunners v nižšej AHL. Nás zaujímalo, ako zhodnotil svoj prvý rok v USA.

"Pocity mám príjemné. Nám sa tu so snúbenicou páčilo, počasie bolo super a po hokejovej stránke som si to užíval. Bolo to trošku iné ako európsky hokej, ale rýchlo som sa adaptoval," povedal v úvode Kelemen s tým, že sa nikdy nezamýšľal, v ktorom NHL klube by chcel pôsobiť. Hlavným cieľom bolo hrať v tejto súťaži.

Článok pokračuje pod reklamou.

Kelemen odohral väčšiu porciu zápasov na farme v AHL. Celkovo na ľad vykorčuľoval v 62 stretnutiach, v ktorých zaznamenal 31 bodov. "Sezóna na farme, kde som bol väčšinu času, bola chvíľu hore a chvíľu dole. Raz sme hrali dobre, raz horšie. Nemali sme, myslím si, zlý tím, ale nedarilo sa nám vyhrávať zápasy," zhodnotil a dodal, že stretnutia v NHL si užíval. "Naozaj to je najlepšia liga na svete. Každý hráč ma svoju kvalitu."

V NHL aj gól, aj bitka

Lučenčan v NHL odohral dokopy 14 zápasov, pričom v stretnutí so San Jose Sharks strelil svoj premiérový gól. "Pocity boli neskutočné, je to splnený sen. Škoda, že som k tomu nepridal viac," povedal. A čo sa stalo s pukom? "Zobrali mi ho z Arizony a mali by mi s ním pripraviť obraz, takže uvidíme," ozrejmil.


NEVYNECHAJTE: FOTO: Kolkárski dorastenci Fiľakova sú majstrami Slovenska
ČÍTAJTE AJ: Ekoboxy lučenskej firmy Mobilonline ocenili Krištáľovým Merkúrom


Okrem premiérového gólu zaznamenal v NHL aj prvú bitku, konkrétne v zápase proti Seattlu. "Bitka nebola nič extra. Ja to nejako neprežívam, proste to vyplynulo z hry. Konfrontácií sa nebojím, ale že by som ich nejako vyhľadával, to nie," opísal situáciu zo začiatku apríla.

V lete aj prípravy svadbu

Úspešný hokejista vymenil Európu za život v USA, ktorý je podľa neho úplne iný. "Kultúra je tu tiež iná. Chýbalo mi dobré jedlo. Keď sme sa chodili najesť von, väčšinou sme mali na výber mexickú kuchyňu. Avšak celú sezónu sme si varili. Samozrejme, nie ja (smiech), takže sme mali aj trošku domácej kuchyne," zhodnotil odchovanec HC Lučenec.

Článok pokračuje pod reklamou.

Cez leto má už naplánovaných niekoľko aktivít. Azda najväčšou bude príprava svadby, ktorú bude mať na Slovensku. "Moje leto bude náročné - troška oddychu, nejaká dovolenka, prípravy na svadbu a, samozrejme, letná príprava. Človek si potrebuje oddýchnuť po tej dlhej sezóne."

Miloš Kelemen na otázku o svojej ďalšej budúcnosti v NHL odpovedal, že bude robiť všetko pre to, aby dostal viac príležitostí a že chce hrať čo najčastejšie. Dodal, že ak všetko dobre dopadne, pripojí sa aj k slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorá sa pripravuje na blížiace sa majstrovstvá sveta vo Fínsku a Lotyšsku. Tie sa začínajú 12. mája.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pobočka v Rimavskej Sobote zastrešuje oba naše regióny a opatrovateľku vám vie poskytnúť v okresoch R. Sobota, Lučenec a Poltár. Ďalej...
Zostať doma a nezostať sám: Organizácia Senior Plus pomáha seniorom aj ich rodinám
2.feb.2024 - Pobočka v Rimavskej Sobote zastrešuje oba naše regióny a opatrovateľku vám vie poskytnúť v okresoch R. Sobota, Lučenec a Poltár. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Pri hromadnej zrážke áut a dodávky sa zranili traja ľudia
23.feb.2024 - Pri nehode utrpeli zranenia dvaja muži a jedna žena. Ďalej...
Štrajk poľnohospodárov zasiahne aj cesty v Novohrade
21.feb.2024 - Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na dopravné obmedzenia aj v okresoch Lučenec, Poltár, Veľký Krtíš, Rimavská Sobotam a Revúca. Ďalej...
SÚŤAŽ: Oslávte MDŽ v Lučenci s Velšicovou, Božankou či Jakubcom na Šláger paráde
20.feb.2024 - Tunajšiemu publiku sa predstavia v rámci programu s názvom Šláger paráda pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Ďalej...
Mestský úrad v Lučenci pokračuje so sťahovaním, sídliť bude v dvoch lokalitách
8.feb.2024 - Lučenecká radnica má v pláne pokračovať v polovici februára. Ďalej...
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú predavača, skladníka či vodiča 
5.feb.2024 - Záujemcovia si môžu vybrať z desiatok ponúk, pri ktorých sú uvedené platové podmienky, požadovaná prax a vzdelanie i kontaktné údaje. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross