Medzinárodný gypsy festival Balvalfest nás čaká aj toto leto

Foto archívne.

KOKAVA NAD RIMAVICOU – Medzinárodný gypsy festival Balvalfest sa aj v tomto roku uskutoční na amfiteátri v Kokave nad Rimavicou. Už 19. augusta nás bude čakať 22. ročník podujatia, na ktorom sa objavia známe mená zo Slovenska i zahraničia.

„Organizáciou jednodňového hudobného festivalu chceme šíriť rómsku kultúru pre jej zachovanie a nie menej dôležitým poslaním projektu je aj pozitívna reprezentácia rómskej kultúry a priblíženie rómskej kultúry majoritnému obyvateľstvu, aby ju aj široká verejnosť bližšie spoznala,“ uviedol pre Rimava.sk Vladimír Sendrei, predseda Kultúrno – výchovného občianskeho združenia Láčho drom, ktoré je organizátorom Balvalfestu.

Festival plný rómskej kultúry aj tento rok predstaví divákom to najlepšie zo speváckej a tanečnej scény. Zvučné mená slovenských i zahraničných interpretov podľa organizátorov pritiahnu milovníkov rómskej hudby. Prezentovanie profesionálnych rómskych umelcov a hudobných zoskupení považujeme za dôležitý prvok zachovania kultúry a tradícií pred oslovenou verejnosťou rómskej menšiny, jej kultúrneho dedičstva s cieľom pozdvihnutia sebavedomia a identity,“ dodal Sendrei. 

Programovú skladbu organizátori skompletizujú už v najbližšej dobe a Rimava.sk vás bude informovať o kompletnom programe Balvalfestu, ktorý nás čaká už v polovici augusta. Podujatie je spolufinancované zo zdrojov Kultminor.


PR článok

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross