Medzinárodný gypsy festival Balvalfest nás čaká aj toto leto

Foto archívne.

KOKAVA NAD RIMAVICOU – Medzinárodný gypsy festival Balvalfest sa aj v tomto roku uskutoční na amfiteátri v Kokave nad Rimavicou. Už 19. augusta nás bude čakať 22. ročník podujatia, na ktorom sa objavia známe mená zo Slovenska i zahraničia.

„Organizáciou jednodňového hudobného festivalu chceme šíriť rómsku kultúru pre jej zachovanie a nie menej dôležitým poslaním projektu je aj pozitívna reprezentácia rómskej kultúry a priblíženie rómskej kultúry majoritnému obyvateľstvu, aby ju aj široká verejnosť bližšie spoznala,“ uviedol pre Rimava.sk Vladimír Sendrei, predseda Kultúrno – výchovného občianskeho združenia Láčho drom, ktoré je organizátorom Balvalfestu.

Festival plný rómskej kultúry aj tento rok predstaví divákom to najlepšie zo speváckej a tanečnej scény. Zvučné mená slovenských i zahraničných interpretov podľa organizátorov pritiahnu milovníkov rómskej hudby. Prezentovanie profesionálnych rómskych umelcov a hudobných zoskupení považujeme za dôležitý prvok zachovania kultúry a tradícií pred oslovenou verejnosťou rómskej menšiny, jej kultúrneho dedičstva s cieľom pozdvihnutia sebavedomia a identity,“ dodal Sendrei. 

Programovú skladbu organizátori skompletizujú už v najbližšej dobe a Rimava.sk vás bude informovať o kompletnom programe Balvalfestu, ktorý nás čaká už v polovici augusta. Podujatie je spolufinancované zo zdrojov Kultminor.


PR článok

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross