AKTUALIZOVANÉ: Podozrivý muž, ktorý sa vyhrážal novinárke RTVS Jančkárovej, vlastnil zbraň

Marta Jančkárová. Foto: RTVS

BRATISLAVA/TREBEĽOVCE - Muž, ktorý sa telefonicky vyhrážal novinárke RTVS Marte Jančkárovej, pochádza z dediny neďaleko Trebeľoviec. V rozhovore pre Denník N to povedala sama moderátorka, ktorá je rodáčkou z tejto novohradskej obce.

"Bola som na výsluchu na polícii. Dozvedela som sa, že majú podozrivého pána. Pýtali sa ma na nejaké meno, ale vôbec som nevedela, o koho ide. Pochádza z dediny, ktorá je blízka dedine, odkiaľ pochádzam a kam chodím za oteckom," povedala Jančkárová v rozhovore.

Článok pokračuje pod reklamou.

Telefonické i mailové vulgarizmy a vyhrážky usmrtením, mučením či znásilnením sa na jej adresu spustili po tom, ako chcel v relácii RTVS Sobotné dialógy (25. 2.) bez ohlásenia a odsúhlasenia dramaturgiou vystúpiť podpredseda Smeru Ľuboš Blaha.

Ten prišiel do rozhlasu na poslednú chvíľu namiesto vopred dohodnutého straníckeho kolegu Mariána Kéryho, ktorý mal byť oponentom povereného ministra obrany Jaroslava Naďa.


NEVYNECHAJTE: Na cykloceste z Haliče do Lučenca vysadia 250 ovocných stromov a kríkov


Vec začala okamžite vyšetrovať NAKA. Tá spustila trestné stíhanie podľa paragrafu, ktorý hovorí o nebezpečnom vyhrážaní. Polícia Jančkárovej poskytla ochranu. "Pred mojím domom v Trebeľovciach mávam policajné hliadky," povedala Denníku N.

So žiadosťou o viac informácií sme sa obrátili na políciu.

Aktualizované o 13:30 hod.: Polícia zatiaľ viac detailov neposkytuje. "Vzhľadom k prebiehajúcim procesným úkonom vo vami uvedenej veci nie je možné poskytnúť bližšie informácie. Ich zverejnením by mohlo dôjsť k sťaženiu alebo zmareniu samotného priebehu vyšetrovania," odpovedala Zuzana Hrabovská z oddelenia komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru SR.


ČÍTAJTE AJ: Fiľakovčan šoféroval s takmer dvomi promile


Policajti vo štvrtok (2. 3.) na Facebooku informovali o zadržaní človeka podozrivého z vyhrážania sa Marte Jančkárovej. NAKA v rámci policajnej akcie s krycím názvom Francesco zadržala osobu s iniciálami R. P. Zatiaľ nie je známe, či ide o spomínaného muža.

Aktualizované o 16:55 hod.: Podľa upútavky na reláciu RTVS Silná zostava sa moderátorke vyhrážal vyše 70-ročný muž, ktorý legálne vlastnil strelnú zbraň. Tú už polícia zabezpečila.

Riaditeľ NAKA Ľubomír Ďanko v relácii povedal, že sudca Okresného súdu Bratislava Branislav Harabin nedal súhlas na to, aby sa u tohto seniora vykonala domová prehliadka.

Na Facebooku Silnej zostavy napísali, že zadržaný muž, ktorého vypátrali podľa telefónneho čísla, je z okresu Poltár.

Aktualizované o 19:55 hod.: Štáb televízie JOJ zistil, že muž pochádza z Kalinova. Vyhrážať sa mal aj prezidentke.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
SÚŤAŽ O LÍSTKY: V lučenskej synagóge vystúpi Katka Koščová
16.mar.2023 - Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross