Marcela a Ivi z Regeneračného ivicentra chcú pre matky zdravotne znevýhodnených detí pripraviť tábor plný relaxu

Marcela Žitňáková a Ivan Bobáľ. Foto: Archív M. Ž.

LUČENEC – Pomôcť matkám detí so zdravotným znevýhodnením a dopriať im vytúžený a potrebný relax. Taký je cieľ aktivity, ktorú sa pokúša docieliť občianske združenie IVI CENTRUM v Lučenci, ktoré vzniklo spolu s Regeneračným ivicentrom.

Jeho prevádzkovateľom je masér Ivan Bobáľ. Spolu s mamou Marcelou Žitňákovou sa inšpirovali príbehmi matiek, ktoré ich služby, najmä aromaterapiu, využívajú pre svoje ratolesti.

„Tieto mamy svojim deťom venujú všetok čas, energiu a peniaze. Dali by im aj to posledné a naozaj sa tešia každému pokroku, a pritom často samy na seba zabúdajú. Aj ony však potrebujú zregenerovať, vypnúť a aspoň na chvíľu zabudnúť na každodenný svet plný povinností,“ ozrejmila Marcela Žitňáková.

Článok pokračuje pod reklamou.

Spolu so synom Ivanom preto vyhlásili verejnú zbierku, ktorej výsledkom bude letný týždenný tábor plný relaxu, pohody, meditácií, oddychových aktivít a kreatívnych činností, pri ktorých načerpajú silu.

„Našou predstavou je skupine mamičiek s deťmi dopriať v lone prírody každý deň rôzne regeneračné masáže a terapie, oddychové aktivity pod dohľadom skúsených lektorov a lektoriek, psychologičku na rozhovory a aj animátorský tím dobrovoľníkov, ktorý sa o deti postará, kým by mamičky relaxovali,“ priblížila Žitňáková.

Výzvu na platforme Donio.sk vyhlásili ešte v polovici januára, no doteraz sa nestretla s veľkou podporou. Z plánovaných 5-tisíc eur sa vyzbieralo len 800 eur. Platforma zbierku predĺžila, no ak sa cieľ nepodarí naplniť, peniaze sa darcom vrátia. Časť sumy na konte občianskeho združenia majú.

„Stále verím, že sa zbierka nakopne a ľudia mamičkám akoukoľvek sumou pomôžu dopriať si potrebný oddych. Časť terapií v rámci celého týždňa poskytneme zdarma a dobrovoľníci tiež podajú pomocnú ruku bez nároku na finančnú odmenu, takže vyzbierané peniaze sa použijú hlavne na ubytovanie a stravu,“ zakončila Žitňáková.

Aktivitu môžete do konca mája podporiť ľubovoľnou sumou na účet občianskeho združenia IVI CENTRUM SK89 1100 0000 0029 4007 9475 alebo NA TOMTO ODKAZE.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pobočka v Rimavskej Sobote zastrešuje oba naše regióny a opatrovateľku vám vie poskytnúť v okresoch R. Sobota, Lučenec a Poltár. Ďalej...
Zostať doma a nezostať sám: Organizácia Senior Plus pomáha seniorom aj ich rodinám
2.feb.2024 - Pobočka v Rimavskej Sobote zastrešuje oba naše regióny a opatrovateľku vám vie poskytnúť v okresoch R. Sobota, Lučenec a Poltár. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Pri hromadnej zrážke áut a dodávky sa zranili traja ľudia
23.feb.2024 - Pri nehode utrpeli zranenia dvaja muži a jedna žena. Ďalej...
Štrajk poľnohospodárov zasiahne aj cesty v Novohrade
21.feb.2024 - Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na dopravné obmedzenia aj v okresoch Lučenec, Poltár, Veľký Krtíš, Rimavská Sobotam a Revúca. Ďalej...
SÚŤAŽ: Oslávte MDŽ v Lučenci s Velšicovou, Božankou či Jakubcom na Šláger paráde
20.feb.2024 - Tunajšiemu publiku sa predstavia v rámci programu s názvom Šláger paráda pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Ďalej...
Mestský úrad v Lučenci pokračuje so sťahovaním, sídliť bude v dvoch lokalitách
8.feb.2024 - Lučenecká radnica má v pláne pokračovať v polovici februára. Ďalej...
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú predavača, skladníka či vodiča 
5.feb.2024 - Záujemcovia si môžu vybrať z desiatok ponúk, pri ktorých sú uvedené platové podmienky, požadovaná prax a vzdelanie i kontaktné údaje. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross