Majstri z Tomášoviec s ďalšou kontumáciou. Na vyššiu ligu a derby zápasy sa tešia už teraz

Foto: TJ Slovan Tomášovce

TOMÁŠOVCE – Slovanisti z Tomášoviec zaznamenali ďalšie kontumačné víťazstvo. V stredu (31. 5.) mali na svojom trávniku v dohrávke osemnásteho kola VI. ligy privítať Nenince. Súper z okresu Veľký Krtíš však nepricestuje a zápas sa skontumuje v prospech domácich 3:0.

„Je veľmi smutný príbeh tejto krajskej súťaže, že v treťom zápase po sebe máme tretie kontumačné víťazstvo 3:0. Celkovo je to už piata kontumácia v tomto súťažnom ročníku – dvakrát Balog nad Ipľom, Nenince, Bušince a Tisovec, kedy hostia za stavu 5:1 zišli po polčase z ihriska,“ uviedol klub na Facebooku.

Článok pokračuje pod reklamou.

Tomášovčania si tak konečne zahrajú v sobotu (3. 6.), kedy ich v 24. kole privíta Hnúšťa. O týždeň neskôr (10. 6.) si v poslednom domácom zápase tejto sezóny zmerajú sily s Revúcou a tiež si preberú pohár pre víťaza ligy. Ako pre portál Novohradske.sk potvrdil hrajúci prezident Dominik Badinka, tím pozvánku do vyššej súťaže príjme.

"Nad rozhodnutím postúpiť do V. ligy Juh sme rozmýšľali už od začiatku tejto súťaže. Je to pre nás zaujímavejšia a atraktívnejšia liga než šiestoligová D skupina, v ktorej okrem nás z okresu pôsobí len Buzitka. V tomto ročníku súťaž kvalitatívne veľmi upadla, čo môžeme vidieť na počtoch kontumácií - 2x Balog nad Ipľom, 2x Revúca, 2x Nenince, 2x Bušince, Dačov Lom a Tisovec. V piatej lige budeme mať viac derby zápasov, na ktoré, dúfam, našou hrou pritiahneme viac divákov. Budú nás čakať súboje s Poltárom, Málincom, Radzovcami, Detvou či Veľkým Krtíšom, ktoré pre nás budú viac atraktívne," prezradil Badinka.

"Momentálne pracujeme na udržaní aktuálneho mužstva. V tejto chvíli neviem povedať, či sa to podarí, ale spravíme pre to všetko. Podľa toho budeme riešiť veci za pochodu. S určitosťou viem povedať, že káder chceme mať uzavretý do 15. júla," zakončil.

Zdroj: sportnet.sme.sk/futbalnet

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross