Majstri z Tomášoviec s ďalšou kontumáciou. Na vyššiu ligu a derby zápasy sa tešia už teraz

Foto: TJ Slovan Tomášovce

TOMÁŠOVCE – Slovanisti z Tomášoviec zaznamenali ďalšie kontumačné víťazstvo. V stredu (31. 5.) mali na svojom trávniku v dohrávke osemnásteho kola VI. ligy privítať Nenince. Súper z okresu Veľký Krtíš však nepricestuje a zápas sa skontumuje v prospech domácich 3:0.

„Je veľmi smutný príbeh tejto krajskej súťaže, že v treťom zápase po sebe máme tretie kontumačné víťazstvo 3:0. Celkovo je to už piata kontumácia v tomto súťažnom ročníku – dvakrát Balog nad Ipľom, Nenince, Bušince a Tisovec, kedy hostia za stavu 5:1 zišli po polčase z ihriska,“ uviedol klub na Facebooku.

Článok pokračuje pod reklamou.

Tomášovčania si tak konečne zahrajú v sobotu (3. 6.), kedy ich v 24. kole privíta Hnúšťa. O týždeň neskôr (10. 6.) si v poslednom domácom zápase tejto sezóny zmerajú sily s Revúcou a tiež si preberú pohár pre víťaza ligy. Ako pre portál Novohradske.sk potvrdil hrajúci prezident Dominik Badinka, tím pozvánku do vyššej súťaže príjme.

"Nad rozhodnutím postúpiť do V. ligy Juh sme rozmýšľali už od začiatku tejto súťaže. Je to pre nás zaujímavejšia a atraktívnejšia liga než šiestoligová D skupina, v ktorej okrem nás z okresu pôsobí len Buzitka. V tomto ročníku súťaž kvalitatívne veľmi upadla, čo môžeme vidieť na počtoch kontumácií - 2x Balog nad Ipľom, 2x Revúca, 2x Nenince, 2x Bušince, Dačov Lom a Tisovec. V piatej lige budeme mať viac derby zápasov, na ktoré, dúfam, našou hrou pritiahneme viac divákov. Budú nás čakať súboje s Poltárom, Málincom, Radzovcami, Detvou či Veľkým Krtíšom, ktoré pre nás budú viac atraktívne," prezradil Badinka.

"Momentálne pracujeme na udržaní aktuálneho mužstva. V tejto chvíli neviem povedať, či sa to podarí, ale spravíme pre to všetko. Podľa toho budeme riešiť veci za pochodu. S určitosťou viem povedať, že káder chceme mať uzavretý do 15. júla," zakončil.

Zdroj: sportnet.sme.sk/futbalnet

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross