Majstri z Lučenca: Tréner Berky cíti zadosťučinenie, Brunovský sa rozlúčil s hráčskou kariérou

Mimel Lučenec - majster Slovenska 2022/23. Foto: Peter Jäzva Jesenský

LUČENEC – Už po štvrtýkrát sa z titulu majstrov Slovenska radujú členovia Mimelu Lučenec. Futsalisti si ho vybojovali v utorok (2. 5.) na košickej palubovke. Zápas štvrtého finále nebol jednoduchý a v úvode mali navrch zverenci Richarda Bača.

Tí sa dostali do dvojgólového vedenia a Lučenčania mali čo dobiehať.

Ideálnym receptom na dobre hrajúce Košice bola power play. Tréner Berky svojim hráčom naordinoval jasnú taktiku, vďaka ktorej zavreli východniarov pred ich bránu a postupne ich vyradili z tempa. Spolu s tým prišli aj góly. Lučenec napokon z 0:2 otočil na konečných 7:3.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Titul si veľmi užívam. Mali sme veľmi silné mužstvo a niektorí si mysleli, že zisk trofeje je samozrejmosťou, no každý zápas sa začína za stavu 0:0. Naša cesta za obhajobou nebola jednoduchá, takže cítim obrovské zadosťučinenie. Všetkým hráčom, Jožkovi a Milanovi Kamenským aj celému realizačnému tímu a fanúšikom veľmi pekne ďakujem,“ skonštatoval tréner Marian Berky.

Liga ide dopredu

Lučenčania majú za sebou vynikajúcu sezónu. Najprv získali Slovenský pohár vo futsale, potom si prevzali pohár Martina Grendára za víťazstvo v základnej časti extraligy a ročník 2022/23 korunovali štvrtým titulom republikových šampiónov.

Nemali to však jednoduché a po dlhej dobe si pripomenuli aj to, ako chutí strata bodov. Košice, Prievidza, Pinerola, Levice či Banská Bystrica ukázali bojovné srdcia aj výkony, čím opäť o kúsok zdvihli latku najvyššej národnej súťaže.


ČÍTAJTE AJ: Silák Štefan "Cimet" Nagy dominoval na medzinárodnej súťaži v Maďarsku


„Extraliga ide malými krôčikmi vpred, na čom má veľký podiel aj práca s mládežou. Čaká nás ešte dlhá cesta k tomu, aby sme konkurovali poľskej, českej či chorvátskej súťaži, no postupnými krokmi, vzdelávaním trénerov a výchovou mládeže sa nám to môže podariť,“ zhodnotil skúsený kormidelník.

Brunovského rozlúčka

Štvrtý finálový zápas bol posledný pre Antona Brunovského, ktorý sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru.

„Ak by som mal zhodnotiť celú sezónu, tak pre mňa nemohla dopadnúť lepšie. V klube sa nám podarilo uhrať skvelé výsledky v lige majstrov, vyhrali sme slovenský pohár a chýbala už len jediná čerešnička na torte – vyhrať titul majstra Slovenska pred skvelou lučeneckou kulisou. Pre mňa osobne bolo krajšie vyhrať v Košiciach – tu som v futsalom začal a tu som aj skončil. Teraz je konečne čas na zaslúžený odpočinok,“ povedal nám Brunovský.

Ostatných šesť rokov zasvätil práve Lučencu, s ktorým zažil zlaté časy. Tréner Berky však verí, že ostrieľaný futsalista sa predvedie aspoň v blížiacej sa medzinárodnej konfrontácii.

„Pozvánku do UEFA Futsal Champions League chceme určite prijať. Všetko závisí od rozpočtu a od zloženia kádra. Okrem Tonyho neregistrujeme iné odchody, hoci je na to priskoro. Naším cieľom je udržať súčasný káder pokope. Musíme si k tomu sadnúť, porozprávať sa a zvážiť všetky možné faktory,“ dodal Berky.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do zbierkového fondu NMG pribudlo 38 nových výtvarných diel prostredníctvom troch úspešných projektov
22.sep.2023 - Vďaka projektu Akvizícia diel Novohradských umelcov sa v roku 2022 a 2023 podarilo rozšíriť zbierkový fond o nové diela štyroch novohradských umelcov. Ďalej...
Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým
22.sep.2023 - Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
V Lučenci sa uskutočnil dopravný prieskum pre plánovanie obchvatu
21.sep.2023 - K plánovanému obchvatu mesta je potrebná preložka cesty I. triedy, ktorá prechádza od Veľkého Krtíša až smerom na Maďarsko a Košice. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross