Lučenskí katsuďáci sa blysli na nabitom turnaji v Poľsku

Foto: Archív R. Ráca

LUČENEC – Džudo klub Katsudo Lučenec mal vydarený vstup do nového roka. Skupina mladých športovcov v uplynulých dňoch absolvovala cestu do Poľska, kde sa v meste Bielsko-Biala zúčastnila medzinárodného turnaja aj tréningového kempu (13. – 15. 1.).

Prvá tohtoročná akcia dala katsuďákom zabrať, no v konkurencii bezmála tisícky pretekárov zo šiestich krajín sa nedali zahanbiť.

„Tento turnaj absolvujeme každoročne, aj keď je finančne veľmi náročný. Avšak príprava na kempe a účasť na takto obsadenom turnaji sú veľmi dôležité. Deti sa tu naučia sledovať pohyby džudistov z iných krajín, čo na akciách len s maďarskými kamarátmi nie je možné,“ ozrejmil tréner Róbert Rác.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Podujatie malo vynikajúcu atmosféru už od piatkového večera na registrácii. Tú vystriedala plná športová hala, kde sa bojovalo na desiatich žinenkách. Veľmi pekný výkon podali Ella Lašáková, Silvia Kilačková a Martina Ľuptáková, ktoré striedali techniky s peknými iponmi a prebojovali sa do semifinále, respektíve Martina so Silviou do finále. Pochváliť treba aj  Dávida Volčuka, Jakuba Tóčika, Dominika Ferencza, Samuel Pinzíka, Lukáša Mitacza, Juraja Bolkarskeho, Petra Kuráka a Emu Kurákovú. Veď už len nastúpiť na tatami v takej konkurencii a atmosfére je veľkým krokom,“ poznamenal tréner, ktorého potešili výkony viacerých zverencov.

Siedmi z nich si vybojovali medailové pozície. Zlato získala Silvia Kilačková, striebro Martina Ľuptáková a bronz si odniesli Ella Lašáková, Oliver Tompa, Hanka Moravčíková, Paulína Ľuptáková a Adrián Polorecký.


ČÍTAJTE AJ: Vlani na svet prišlo 189 Lučenčanov, dostali aj netradičné mená ako Kadir, Lusita, Rue či Amy


„Všetkým gratulujeme a držíme palce do ďalších bojov. Touto cestou sa chceme poďakovať za pomoc rodičom Milanovi Filčíkovi, Matejovi Hricovi st., Martinovi Ľuptákovi, Hane Kurákovej, Petrovi Kurákovi st. a Jaroslavovi Tóthovi z hotela Clavis. Ďakujeme aj našim dlhoročným sponzorom - Milošovi Kelemenovi, mestu Lučenec a nadácii M-Market, riaditeľovi ZŠ L. Novomeského Petrovi Pavlovičovi, riaditeľke Lenke Dymovej zo ZŠ s MŠ DSA na Kubínyiho námestí a vedeniam oboch škôl, ktoré nás zastrešujú. Poďakovanie patrí aj Kristánovi Barimu, ktorý bol donedávna pretekárom klubu, no už sa stal inštruktorom a absolvoval úspešnú premiéru. V neposlednom rade ďakujem trénerke Lucii Balaškovej,“ zakončil Rác.

Katsudo absolvuje podobný turnaj začiatkom februára v Ostrave, no ešte predtým sa najmenší džudisti, vedení trénerkou Luckou Balaškovou a inštruktorkou Tamarou Lőrinčíkovou, predstavia vo Zvolene turnaji mladých nádejí.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross