Lučenskí hygienici ponúknu možnosť bezplatného vyšetrenia vody zo studní

20. marca 2023 | | |  | 
Ilustračné foto: Pixabay

LUČENEC - Predposledná marcová streda bude patriť najvzácnejšej tekutine. Na 22. marca je naplánovaný Svetový deň vody, ktorý si pripomenú aj v centre Novohradu. Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Lučenci pri tejto príležitosti ponúka obyvateľom regiónu špeciálnu možnosť.

"Pri príležitosti Svetového dňa vody zamestnanci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Lučenci poskytnú občanom z okresov Lučenec a Poltár bezplatné vyšetrenie vzoriek vôd z individuálnych vodných zdrojov (domových studní) v ukazovateľoch dusitany a dusičnany," zhrnula regionálna hygienička Nadežda Andóová.

Článok pokračuje pod reklamou.

Vyšetrovať budú vzorky vody len zo studní, nie z verejných vodovodov. Zamestnanci RÚVZ tiež poskytnú odborné poradenstvo v oblasti zdravotnej bezpečnosti pitnej vody, individuálneho zásobovania vodou zo studní, dezinfekcie vodného zdroja a ďalšie súvisiace informácie.

Okrem toho na Súkromnej ZŠ v Opatovej a Súkromnej ZŠ s MŠ DSA na Kubínyiho námestí zorganizujú besedy s názvom Voda v prírode a v každodennom živote.

"Zber vzoriek vôd sa uskutoční v stredu 22. marca od 8:00 hod. do 10:00 hod. Vzorku, približne 3 decilitre vody v čistej plastovej alebo v sklenenej fľaši prepláchnutej odoberanou vodou, je potrebné priniesť na adresu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva na Petőfiho 1 v Lučenci. Pred naplnením fľaše je potrebné nechať vodu odtiecť približne 2-3 minúty," konkretizovala Andóová.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross