Lučenská neziskovka pošle do Ukrajiny ďalší kamión s humanitárnou pomocou

Foto: Archív IN Network

LUČENEC – Na Ukrajinu z nášho regiónu vyrazí ďalší kamión s pomocou pre ľudí, ktorých sužuje vojna zo strany Ruska. Aktivitu organizuje lučenská nezisková organizácia IN Network Slovakia, ktorá už k našim východným susedom v uplynulých mesiacoch poslala tony humanitárnej pomoci.

V súčasnosti prebieha ďalšia zbierka, do ktorej sa môže zapojiť ktokoľvek. IN Network zbiera finančné dary, ktoré použije na nákup základných potrieb.

„Rozhodli sme sa ísť cestou finančnej zbierky, pretože ak by sme napríklad zbierali potraviny, tak by to bolo veľmi nepraktické a náročné na koordináciu,“ ozrejmil pre portál Novohradske.sk Pavol Šinko, štatutár IN Network.

Článok pokračuje pod reklamou.

Ako pokračoval, ľudia môžu prispieť aj potravinami či potrebami, no je to náročnejšie, keďže konkrétny zoznam musia predtým konzultovať s organizátormi zbierky na čísle 0907 169 875 alebo mailom na innetwork.sk@gmail.com.

Vítaná je aj masívnejšia pomoc – napríklad, ak jeden konkrétny obchod, podnikateľ či firma venujú viac kusov jedného tovaru.

Pošlú aj zákopové sviečky

Pre jednu rodinu je určený približne 20-kilový balík, ktorého obsah vyjde zhruba na 70 eur. Organizátori ho zaplnia trvanlivými potravinami, základnými hygienickými a každodennými potrebami. IN Network chce na Ukrajinu opäť poslať aj zákopové sviečky, ktoré vyrábajú spolu s dobrovoľníkmi.


ČÍTAJTE AJ: Ekoboxy lučenskej firmy Mobilonline ocenili Krištáľovým Merkúrom


„Do jedného kamióna vojde zhruba 900 balíkov. Koncom roka sme poslali 47 ton humanitárnej pomoci prevažne do východnej Ukrajiny, vo februári sme poslali ďalších 450 balíčkov, ktoré sa s pomocou partnerov rozdistribuovali po celej krajine. Všetko je zdokladované a zdokumentované. Uvedomujeme si, že vlna pomoci Ukrajine postupne opadáva, no urobíme maximum, aby sme pomohli čo najviac rodinám,“ prezradil Šinko.

Ľudia môžu projekt podporiť finančne do 12. mája na číslo účtu SK15 5600 0000 0060 1444 0004 (variabilný symbol je 555, do poznámky treba napísať „Ukrajina“). Dobrovoľníci môžu podať pomocnú ruku aj pri balení.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do zbierkového fondu NMG pribudlo 38 nových výtvarných diel prostredníctvom troch úspešných projektov
22.sep.2023 - Vďaka projektu Akvizícia diel Novohradských umelcov sa v roku 2022 a 2023 podarilo rozšíriť zbierkový fond o nové diela štyroch novohradských umelcov. Ďalej...
Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým
22.sep.2023 - Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
V Lučenci sa uskutočnil dopravný prieskum pre plánovanie obchvatu
21.sep.2023 - K plánovanému obchvatu mesta je potrebná preložka cesty I. triedy, ktorá prechádza od Veľkého Krtíša až smerom na Maďarsko a Košice. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross