Lučenec zrekonštruoval cestu z Rúbaniska za takmer 623-tisíc eur

16. januára 2023 | | |  | 
Foto: FB Mesto Lučenec

LUČENEC - Samospráva Lučenca koncom vlaňajška zavŕšila rekonštrukciu takmer 1,8 kilometra dlhého úseku cesty od sídliska Rúbanisko smerom do centra. Práce sa začali ešte v októbri a dovedna vyšli na bezmála 623-tisíc eur.

Radnica to uviedla na sociálnej sieti s tým, že ešte sa postupne dopĺňa chýbajúce značenie.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Mesto Lučenec dokončilo stavebné úpravy na Ulici M. Gorkého, Ulici Ladislava Novomeského a Ulici budovateľov. Išlo o rekonštrukciu frekventovanej miestnej cesty, ktorá spája centrum s najväčším sídliskom v našom meste. Na Rúbanisku býva v súčasnosti takmer 8 000 obyvateľov, čo predstavuje pri počte 25 468 obyvateľov takmer tretinu," konkretizuje samospráva.

"Okrem samotnej výmeny asfaltu sa podarilo stavebne upraviť aj dažďové vpusty, kanály či prípojky a ďalšiu infraštruktúru. Samospráva zároveň zrekonštruovala aj parkoviská priamo susediace s Ulicou budovateľov."

Foto: FB Mesto Lučenec

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross