Lučenec prichádza s novinkou. Mesto spustilo prevádzku sociálneho taxíka

Zdroj: Mesto Lučenec

LUČENEC – Mesto Lučenec v spolupráci so Slovenským Červeným krížom, spúšťa nový druh sociálnej služby – prepravnú službu terénnou formou.

Prináša tak lacnejšiu a komfortnejšiu formu osobnej prepravy pre seniorov, osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, osoby s nepriaznivým zdravotným stavom s obmedzenou schopnosťou orientácie alebo pohybu či pre osoby odkázané na sociálne služby.

Ako informovala hovorkyňa mesta, Michaela Baboľová, vozidlo je vybavené aj nakladacou rampou pre osoby na invalidnom vozíku a miestom pre sprevádzajúcu osobu. Obyvatelia Lučenca môžu zadarmo využiť možnosť sprevádzania šoférom v rámci mesta a klienta môže napríklad odprevadiť rovno k ambulancii lekára.

Článok pokračuje pod reklamou.

Sociálny taxík je naším dlhoročným prianím. Sociálna odkázanosť ľudí sa zvyšuje doslova zo dňa na deň a zdravotníctvo nie je schopné pokryť všetky služby najmä v oblasti sociálnej starostlivosti. Zdravotníctvo bude poskytovať zdravotnícke prevozy a my prevozy týkajúce sa sociálnej služby. Je to však náročné nielen z hľadiska obstarania vozidla, ale aj z hľadiska zabezpečenia finančného krytia týchto služieb,“ povedal Jozef Murgaš, predseda Územného spolku Slovenského Červeného kríža v Lučenci.

Sociálny taxík zjednoduší cestu za zdravotnou starostlivosťou. Tak ako Slovenský Červený kríž aj mesto Lučenec si uvedomuje veľmi ťažkú situáciu najmä zdravotne ťažko postihnutých občanov a ich rodinných príslušníkov. Mnohí však nemajú ani starostlivosť rodiny, využívajú našu opatrovateľskú službu alebo sú odkázaní na susedov. Pomocou im bude okrem samotného sociálneho taxíka aj možnosť využitia sprievodu šoférom. Lučenčania a Lučenčanky majú takýto sprievod v rámci mesta zadarmo,“ povedala primátorka mesta Lučenec Alexandra Pivková.

Sociálny taxík je určený pre osoby nad 62 rokov, osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (bez sprievodu alebo aj so sprievodom), rodičov s maloletým dieťaťom a pre osoby s nepriaznivým zdravotným stavom. Je možné ho využiť na prepravu do zdravotníckych zariadení, na prepravu do sociálnych zariadení, do úradov a iných inštitúcií a na prepravu na drobné nákupy liekov, alebo potravín.

Sociálny taxík môžete využiť na prepravu v rámci mesta Lučenec, okresu i za hranice regiónu. Služba je určená pre obyvateľov mesta a okresu Lučenec, no neskôr by mohla byť rozšírená aj do okresov Poltár a Veľký Krtíš.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross