Lučenec podľahol Komárnu aj druhýkrát a ukončil sezónu

BKM Lučenec. Foto: Ľudovít Jakub Hroboň

LUČENEC - Basketbalové mužstvo z centra Lučenca nepostúpilo do semifinále play off Niké SBL. Rozhodlo sa o tom v stredajšom (5. 4.) zápase medzi BKM Lučenec a BC Komárno. Mužstvá sa stretli na palubovke športovej haly Aréna v odvete prvého kola vyraďovacej fázy.

Pelikáni od úvodu ukázali odhodlanie a chuť zvrátiť nepriaznivý stav a oddialiť koniec sezóny. Hostia však nechceli pripustiť tretí zápas a diváci tak videli vyrovnanú hru, v ktorej malo bodovo mierne na vrch Komárno. To vyhralo prvú aj druhú štvrtinu a cez polčasovú prestávku na tabuli svietil stav 34:40.

Článok pokračuje pod reklamou.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie diabli, ktorí si postupne vypracovali dvojciferný náskok. Domáci v tretej štvrtine nepodali presvedčivý výkon, čo súper trestal a Lučenčanov prestrieľal. Novohradčania sa ešte v záverečných minútach pokúsili o zázrak, no Komárno si už náskok a víťazstvo z rúk nepustilo.

Ročník 2022/23 sa tak pre BKM Lučenec skončil vo štvrťfinále.

NIKÉ SBL - 1. KOLO PLAY OFF

BKM Lučenec – BC Komárno 66:90 (20:22, 14:18, 13:23, 19:27) - konečný stav série 0:2
TH: 22/16 – 17/12, Fauly: 22 – 20, Trojky: 4 – 10, Rozhodovali: Zubák, Bartoš, Kiss
Lučenec: Armstrong 17, Kneževič 15, Bolek a Goss po 5, Sullivan 3 (Láštic 13, Rákai a Zorvan po 4, Aidi, Ďuriš a Zorvan 0)
Komárno: Djordjevič 22, Gatling 17, Markovič a Stuckey po 14, Gašič 12 (Pipíška 5, Gergely 4, Volárik 2, Danielič, Dolník a Foltín 0)

Nenad Miloševič, tréner Lučenca: "Gratulujem Komárnu k zaslúženému postupu, boli túto sériu lepší. Úprimne, je to veľmi kvalitný tím a majú veľkú šancu útočiť na finále. Držím im palce, ukázali, že na každej pozícii majú veľmi kvalitných hráčov do útoku, aj do obrany. Streľbu, ktorú produkovali celú sériu, bola na veľmi vysokej úrovni. My nemôžeme vyhrať domáci zápas so 4 trojkami, myslím, že teraz to rozhodlo, a zrejme aj celú sériu, lebo sme naše šance nepremieňali. Komárno tie otvorené strely premieňalo, my nie, veľmi jednoduchý basketbal, plus samozrejme Shane Gatling dal strašne ťažké trojky, čo ich veľakrát nakoplo. Bojovali sme, chcel by som sa poďakovať chlapcom, klubu, aj našim fanúšikom za túto sezónu, myslím si, že na to, v akej situácii sme boli, sme urobili maximum. Som si istý, že z môjho hľadiska tento tím hral na hranici svojich možností. Tak ako som povedal, Komárno jednoducho malo kvalitnejšie mužstvo a individuality rozhodli konečnom výsledku tejto sezóny."

Článok pokračuje pod reklamou.

Lukáš Bolek, hráč Lučenca: "Ťažko, zápas asi hodnotiť nebudem. Jednoducho, bola to pre nás veľmi ťažká sezóna, mali sme veľa zranených, veľa výmen hráčov, vymenili sme trénera. Mysleli sme si, že sme našli ten správny recept v posledných zápasoch základnej časti. Chceli sme sa prezentovať takým basketbalom, bohužiaľ to nevyšlo. Veľká vďaka každému jednému fanúšikovi, ktorý prišiel na tento zápas, aj počas celej sezóny a verím, že to videli, že sme robili všetko. Bohužiaľ, treba však uznať kvalitu súpera, boli lepší. "

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: "Myslím si, že sme sa veľmi dobre pripravili na Lučenec, zodpovedá tomu aj fakt, že sme v dvoch zápasoch vyhrali všetkých 8 štvrtín. Podľa mňa sme si zaslúžili postup do semifinále, hrali sme veľmi koncentrovane, s dobrou obranou, dokázali sme Lučenec udržať na okolo 60 bodoch v oboch zápasoch. Myslím, že to bolo kľúčové. Ako som už hovoril, útok vie vyhrať zápas, ale obrana vie vyhrať súťaž, preto sme vyhrali túto sériu. Gratulujem mojim hráčom, druhý rok po sebe sme v semifinále, gratulujem samozrejme aj Lučencu k dobrej sezóne. Čaká nás Spišská Nová Ves, očakávam veľmi ťažké zápasy, náš súper je víťazom základnej časti a je vedený výborným trénerom, preto som rád, že sme sériu vyhrali 2:0 a budeme mať viac času na regeneráciu a prípravu."

Samuel Volárik, hráč Komárna: "Silné emócie. Sme veľmi radi, že sme postúpili do semifinále. Sme radi, že sme to ukončili už tu v Lučenci, sústredili sme sa, myslím si, že počas zápasu bola plná koncentrácia 40 minút. Urobili sme, čo sme si povedali a myslím si, že môžeme ísť domov s týmto zápasom veľmi spokojní a pripraviť sa na semifinále."

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross