Lučenec chce zrekonštruovať ďalšiu atletickú dráhu

Vizualizácie novej atletickej dráhy. Zdroj: FB A. Pivková

LUČENEC – Samospráva sa bude uchádzať o dotáciu, ktorá má byť určená na rekonštrukciu atletickej dráhy pri Základnej škole na Ulici Vajanského.

V prípade, že by boli v centre Novohradu úspešní, projekt by zastrešoval výmenu antukového povrchu piatich dráh za umelý povrch, ktorý sa vyžíva pri atletických dráhach pre jeho ideálne vlastnosti či dlhú životnosť.

Dotácia by mala predstavovať sumu približne 300-tisíc eur. Ako uviedla primátorka Lučenca Alexandra Pivková na svojej stránke na sociálnej sieti, vymeniť by sa mal aj piesok v doskočisku a revitalizáciou prešli aj lavičky pri atletickej dráhe.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Súčasťou projektu je aj miesto prvej pomoci s automatickým externým defibrilátorom (AED). Používa sa pri poskytovaní prvej pomoci pri náhlom zastavení srdca. Dokáže zachraňovať životy a jeho ovládanie nie je zložité. Toto miesto bude prístupné širokej verejnosti. Aj týmto spôsobom chceme podporovať šport, pohyb detí a naše športové talenty. Vytvárať im vhodné podmienky, aby si k zdravému životnému štýlu vytvorili pozitívny vzťah," uviedla primátorka.

Rekonštrukciou si v minulom roku prešiel aj atletický areál pri Základnej škole Ladislava Novomeského. Ako primátorka dodala, rozpočty samospráv sú napäté. "A aj práve preto sa naďalej snažíme hľadať financie z mimorozpočtových zdrojov, aby investičné akcie v našom meste nezastali a rozpočet zaťažili čo najmenej."

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross