Lučenec chce zrekonštruovať ďalšiu atletickú dráhu

Vizualizácie novej atletickej dráhy. Zdroj: FB A. Pivková

LUČENEC – Samospráva sa bude uchádzať o dotáciu, ktorá má byť určená na rekonštrukciu atletickej dráhy pri Základnej škole na Ulici Vajanského.

V prípade, že by boli v centre Novohradu úspešní, projekt by zastrešoval výmenu antukového povrchu piatich dráh za umelý povrch, ktorý sa vyžíva pri atletických dráhach pre jeho ideálne vlastnosti či dlhú životnosť.

Dotácia by mala predstavovať sumu približne 300-tisíc eur. Ako uviedla primátorka Lučenca Alexandra Pivková na svojej stránke na sociálnej sieti, vymeniť by sa mal aj piesok v doskočisku a revitalizáciou prešli aj lavičky pri atletickej dráhe.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Súčasťou projektu je aj miesto prvej pomoci s automatickým externým defibrilátorom (AED). Používa sa pri poskytovaní prvej pomoci pri náhlom zastavení srdca. Dokáže zachraňovať životy a jeho ovládanie nie je zložité. Toto miesto bude prístupné širokej verejnosti. Aj týmto spôsobom chceme podporovať šport, pohyb detí a naše športové talenty. Vytvárať im vhodné podmienky, aby si k zdravému životnému štýlu vytvorili pozitívny vzťah," uviedla primátorka.

Rekonštrukciou si v minulom roku prešiel aj atletický areál pri Základnej škole Ladislava Novomeského. Ako primátorka dodala, rozpočty samospráv sú napäté. "A aj práve preto sa naďalej snažíme hľadať financie z mimorozpočtových zdrojov, aby investičné akcie v našom meste nezastali a rozpočet zaťažili čo najmenej."

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross